GALERII JA VIDEO! Valklas pandi laupäeval maha 8000 kuuske

Kogukonnapäeval pandi mulda 8000 puuistikut.Foto: Ardo Kaljuvee

Energiaettevõte Alexela korraldas tänavu juba teist aastat kogukonnapäeva, mille raames istutati uut metsa ning tutvuti kevadiste taimedega. Üritus toimus ettevõtte kogukonnaprogrammi raames ja oli mõeldud kõigile loodushuvilistele.

Kogukonnapäev toimus teist aastat ning selle raames pandi mulda 8000 puuistikut. Üritusel oli võimalik lisaks metsaistutamisele osaleda erinevates töötubades, kus õpiti näiteks, kuidas valmistada veefiltrit looduslikust veekogust joogivee filtreerimiseks ja millistest praegustest kevadistest taimedest valmistada vitamiinirikast kihilist võileiba. Lapsi rõõmustas kohapeal lõbus koeratüdruk Lotte.

Vaata pilte üritusest!

Alexela kogukonnaprogrammi eestvedaja Piret Mihkelsoni sõnul on ettevõtmise eesmärk teadvustada, et igal tegevusel on jalajälg ning kõigi ühine vastutus on hoida ja kaitsta ümbritsevat keskkonda. “Kogukonnaprogrammiga liitunute igalt kütusepaaki jõudvalt liitrilt läheb üks sent puufondi keskkonnamõjude heastamiseks, millele Alexela lisab omalt poolt samuti sendi. Nii lihtsasti saabki igalt enda tangitud kütuseliitrilt süsinikku siduvaid puid meie metsadesse istutamiseks koguda,” sõnas Mihkelson.

Ta lisas, et metsa istutavad Alexela koostööpartnerid metsaühistute näol ja seda kaks korda aastas – kevadel ja sügisel. “Kui kogukonnaprogramm saab tänavu juunis kolmeaastaseks, siis kogukonnapäev tähistab tänavu mais oma teist sünnipäeva. Kutsusime kogukonnapäeva ellu selleks, et saaksime programmiga liitunutega kord aastas päriselt põllul kokku ja saaks teadlikuks, kuidas metsa istutatakse ja miks seda teha tuleb, et see hea teadmine kanduks põlvest põlve,” ütles Mihkelson.

Vaata ka videot kogukonnapäeva melust!

Päeva lõpetas minikontsertiga Merili Käsper ehk M Els. Tänavune kogukonnapäev toimus laupäeval, 13. mail Harjumaal Valklas. Mullu toimus kogukonnapäev Raplamaal, kus üheskoos pandi mulda 5500 puuistikut.

Energiaettevõtte kodulehelt leiab infot, kui palju on programmiga tänaseks liitunuid ja üle-eestiliselt maakondadesse puid istutamiseks kogutud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.