Alexela blogi

Solarises saab tasuta elektriautot laadida

Disaini- ja meelelahutuskeskuse Solaris parkimismajas on laadimiskohti üheksale autole.Foto: Ardo Kaljuvee.

Energiaettevõte Alexela ning disaini- ja meelelahutuskeskuse Solaris koostöö tulemusena on Solaris nüüd üle Eesti esimene keskus, kus on kõige rohkem elektriautode laadimiskohti. Elektrilaadijate ametlikul sisseõnnistamisel pakub energiaettevõte sel reedel, 20. jaanuaril, ajavahemikus 15.00–17.00 tasuta laadimist.

Solarise turundusjuhi Kristin Lepiksoni sõnul on elektriautode arv kasvutrendis mitte ainult meil Eestis, vaid maailmas tervikuna.

„Olen ise elektriauto omanik olnud juba viimased kümme aastat ja olles vaadanud kogu e-mobiilsuse võidukäiku nii meil siin kui mujal maailmas koos pakutavate laadimiskohtade ja -lahendustega, siis meie disaini- ja meelelahutuskeskuse puhul on see loogiline samm arengus, et Solarise külastajad saaksid jätta oma särtsuauto energiat laadima, samal ajal kui nad ise meie keskuses einestavad, ammutavad kunsti ja kultuuri, kas meil kinos, kõrvalasuvas kontserdimajas või Estonias.“

Lepikson märgib, et Solaris saab laadijate paigaldamisega näidata eeskuju, enda panust keskkonda ja soodustada omalt poolt üleminekut jätkusuutlikele kütustele.

Disaini- ja meelelahutuskeskuse Solaris parkimismajas on laadimiskohti üheksale autole. „Nagu Kristin Lepikson ütles, siis laadimisvõrgustiku laiendamine on vajalik selleks, et toetada keskkonnasõbraliku liiklemise kasvu. Meil on väga hea meel, et Solaris võttis asja ette suurelt ja on täna Eestis kõige rohkemate elektriautode laadimiskohtadega meelelahutuskeskus Eestis,“ sõnas Alan Vaht, energiaettevõtte AS Alexela juhatuse liige ja e-mobiilsuse valdkonnajuht.

Täpsustuseks lisas ta, et Solarise parkimismajas on seitse 22-kilovatise võimsusega poolkiiret laadimiskohta ning kaks kiirlaadimiskohta võimusega kuni 150 kilovatti. „Keskuses saavad laadida kõik täiselektrilised sõiduautod ja ka pistikhübriidid. Poolkiired laadijad sobivad hästi neile, kes veedavad keskuses aega pikemalt, mitme tunni vältel, ning kiirlaadijad neile, kelle peatumisaeg on lühem. Vastavalt vajadusele saame luua laadimiskohti juurde.“

Foto: Ardo Kaljuvee

Tasuta laadimine ja laadimislahenduste tutvustamine

Kõik tänased ja tulevased elektriautode omanikud on oodatud reedel, 20. jaanuaril, ajavahemikus 15.00–17.00 Solarise parkimismajja, kus Alexela e-mobiilsuse meeskonnaliikmed kõnelevad erinevatest laadimislahendustest, mis sobivad nii eramajadesse, kortermajadesse kui ka ettevõtete kontoritesse. Elektriautoga kohale sõitnud saavad samal ajal ehk 15.00-st 17.00-ni oma autoakusse tasuta särtsu ammutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.