Eesti Energia blogi

Eesti suurim elektriautode kiirlaadimisvõrk pakub nüüdsest ainult taastuvenergiat

Foto: Pixabay

Eesti Energia juhatuse liige Margus Valsi sõnul on mugava, tervet riiki katva ja kiiret laadimist võimaldava kiirlaadimisvõrgu olemasolu võtmetegur puhta elektritranspordi läbimurdeks.

Uus laadimiskvaliteet avalikus võrgus

„Enefit VOLT kiirlaadimisvõrk toob avalikku laadimisse uue kvaliteedi, võimaldades kiiret ja mugavat laadimist kõikjal üle Eesti,“ ütleb Eesti Energia juhatuse liige Margus Vals. „Enefit VOLTi arendamisel keskendume kolmele võtmesuunale: kasutajakogemus, uute, kiirete ja igat tüüpi elektriautodele sobivate laadijate lisamine võrgustikku ning olemasolevate laadijate kiiruse tõstmine seal, kus selle järele vajadus suurim.

Laadimine Enefit VOLT võrgustikus toimub 100 protsenti rohelise energiaga.“

Kuus uut kiirlaadijat

Enefit VOLT avas äsja Tallinnas ja Tartus neljas asukohas kuus uut kiirlaadijat (50 kW) ja kolm poolkiiret laadijat (22 kW). Uusi laadijaid lisandub lähiajal veelgi.

Kõik uued laadijad sobivad nii Euroopa kui ka Jaapani laadimisstandardile vastavatele elektriautodele. Peagi lisanduvate ülikiirete laadijate võimsus on vahemikus 150 kW kuni 175 kW. Sõltuvalt klientide vajadusest lisatakse tulevikus ka võimsamaid laadijaid.

„Ettevalmistused esimeste Enefit VOLT ülikiirlaadijate rajamiseks Tallinnasse käivad ning kliente teenindama asuvad need suve alguses. Täpsetest asukohtadest teavitame juba varsti, aga on selge, et need hakkavad asuma seal, kus klientide vajadus ülikiire laadimise järele on kõige suurem,“ lisab Vals.

„Nädala jooksul on uut Enefit VOLT nutirakendust alla laetud üle 600 korra. Oleme saanud juba enne teenuse lansseerimist palju positiivset vastukaja ja väärtuslikku tagasisidet, mis võimaldab meil kasutajakogemust veelgi parandada,“ lisab Vals, kelle sõnul Enefit VOLT sümboliseerib elektrilist tulevikku, kiiret laadimist ja 100% rohelist energiat. Need väärtused on kliendid ja koostööpartnerid ka hästi vastu võtnud.

Asukohti lisandub pidevalt

Enefit VOLT võrgu uute asukohapartnerite ring laieneb pidevalt. Praeguseks on lisaks ELMO võrgustikust tuttavatele asukohtadele koostööd alustatud Tallinnas Ülemiste keskusega, Arsenali keskusega ja Tallinna Tööstuspargid AS-iga ning Kvartali keskusega Tartus. Kõik uued asukohapartnerid on oodatud endast märku andma.

Arendatakse tarka laadimist

Eesti Energia arendab ka targa laadimise ning kahesuunalise laadimise teenust. Neist esimene võimaldab laadida alati soodsaima börsihinnaga ning teine muuta elektriautod elektrisüsteemi osaks ja omanikule tuluteenimise allikaks.

Targa ja kahepoolse laadimise tulemusena saavad elektriautod juba lähitulevikus olema enamat kui transpordivahendid, pakkudes rohkem võimalusi energia kasutamiseks ja ka tulu teenimiseks.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses