Makeitneutrali blogi

Kuidas puude istutamisega suurendada oma ettevõtte käivet?

Nüüd saavad kõik e-poodnikud lisada oma ostukorvile plugina, millega antakse kliendile valik istutada Eesti metsadesse puid ning vähendada CO2 saastet.Foto: Makeitneutral.

Aina enam on ostlemine kolinud kaupluse pinnalt hoopis veebi. Nii on kiirem, mugavam ja lihtsam. Pealtnäha tundub kõik imeline, kui aga vaadata protsesside sisse sügavamale, jätab pakendite käitlemine ja transport oma tegevusega maha arvestatava jalajälje. Et hoida tasakaalu, on Makeitneutral loonud lahenduse seda jälge neutraliseerida ning planeedile tagasi anda. Nüüd saavad kõik e-poodnikud lisada oma ostukorvile plugina, millega antakse kliendile valik istutada Eesti metsadesse puid ning vähendada CO2 saastet.

Kuidas lahendus juba täna toimib ja muutust loob, räägib oma e-poe näitel meditsiini- ja tervisetooteid müüva ettevõtte Medifum tegevjuht Marko Grinfeld. 

Millega tegelete?

Sisuliselt pakume kõike heaolu jaoks. Inimene peab olema terve, kaitstud ja tugeva immuunsüsteemiga. Meie e-poest saab enda turgutamiseks vajalikud vitamiinid ning toidulisandid, enda poputamiseks erinevaid looduslikke ilutooteid ning kahtluste korral on võimalik end kodus testida erinevate tervisetestidega – kaks populaarsemat tervisetesti on näiteks D-vitamiini test ning rauapuuduse test. Terviseteadlik inimene saab Medifumi e-poest ka kvaliteetsed hambapastad, ekraanivalguse prillid ning tervislikud joogid. Kuid ka inimese keskkond peab olema puhas, mistõttu üliefektiivsed probiootilised puhastusvahendid on üks parimaid viise hoida oma kodu puhtana ning elektroonika kategooriast leiab koju ja kontorisse nii õhupuhasti, õhuniisuti kui ka siseõhu kvaliteedi jaama.

Kui oluline on teile igapäevatöös looduse hoidmine, planeedi säästmine/päästmine? Kas olete varem ka panustanud? Kuidas?

See on meie jaoks lausa väga oluline. See väljendub ka meie tootesortimendis – näeme vaeva selle nimel, et võimalikult paljud tooted oleksid looduslikud, taaskäideldavas pakendis ning toodetud keskkonnasõbralikult. Samuti ka igapäeva laotöös kasutame taaskasutatud pakendeid. Ka meie kontori ja laopind sai valitud selle järgi, et terve kontorihoone kasutab roheenergiat.

Miks otsustasite lisada oma e-poe ostukorvile Makeitneutral puude istutamise võimaluse?

See tundus meie jaoks väga loomulikuna ja samas ka vajalikuna. Me teame, et väga paljud inimesed hoolivad keskkonnast ning on teadlikud tarbimisest tekkinud keskkonnakahjudest. Meile meeldis Makeitneutrali lahendus e-poodidele, sest kõik on nii lihtsaks tehtud, kui võimalik. Klient peab tegema vaid ühe kliki ning tema ost on metsapositiivne. Ehk siis tänu tema panusele, saab Eesti mets ühe või rohkema puu võrra rikkamaks.

Foto: Makeitneutral.

Kas näete kliendikäitumises muudatusi?

Tooks välja kasvõi esimese kuu, kui Makeitneutrali plugina Medifumi e-poele külge panime (2021 oktoober). Selle kuu jooksul saavad Eesti metsad lausa 13341 puu võrra rikkamaks. See number selgelt näitab, et kliendid eelistavad jalajäljevaba ostlemist. Tuleb vaid anda neile see võimalus.

Kas näete, et see kuidagi muudab kliendi ostukogemust?

Kindlasti. Oleme saanud klientidelt tagasisidet, et midagi sellist on nad alati oodanud. Ka enda kogemuselt võin öelda, et kui olen sattunud mõnele teisele e-poele, kes kasutab Makeitneutrali pluginat, siis alati valin puude istutamise juurde – see ju teeb nii endal meele heaks, kui ka annab selle tunde, et minu ostust jääb maha midagi kasulikku.

Kuidas on see mõjutanud teie käivet?

Alates Makeitneutrali plugina rakendamisest on nii käive kui ka konversiooni protsent tõusnud. See näitab jällegi seda, et inimesed hoolivad keskkonnast ning tahavad anda maailmale tagasi. Selleks oli puudu lihtne ja kiire võimalus. Nüüd on see olemas.

Kui tunned, et tahad ka oma kliendile luua positiivset ostukogemust, tõsta müüke ning selle käigus anda planeedile tagasi elujõudu, siis see kõik on vaid mõne hiirekliki kaugusel. Tasuta! Uuri rohkem lisa SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.