Makeitneutrali blogi

Makeitneutral pühendab iga vaba hetke puude istutamisele

Proovipäeval pandi maha esimesed kuused.Foto: Makeitneutral

Makeitneutral korraldas oma meeskonnaga hiljuti istutuspäeva, mille käigus pandi mulda esimesed kuusebeebid. Makeitneutral turundusjuht Anne Rinne võttis töökindad käest ja andis meile prooviistutusest ülevaate. 

Miks sa liitusid Makeitneutraliga? 

Minu sees oli väga tugev äratundmine, et on aeg planeedile tagasi anda ja arvan, et arvestatav hulk inimesi tänaseks on vähemalt korra tundnud, et see kurss millel me praegu sõidame, viib tupikusse ja kuidagi oleks vaja keerata suunda. Tihti suubub aga see tunne teadmatusse või oskamatusse midagi ette võtta. Kui aga ikkagi soov südames väreleb, siis mina soovitaksin kõige lihtsama viisina liituda inimestega, kellel on sama tunne ja siht. Seepärast näiteks on mul eriti hea meel, et mina leidsin enda jaoks viisi ning väljundi liitudes Makeitneutrali eesmärgi ja unistusega rohelisemast tulevikust. 

Kus istutuspäev toimus ja mis oli selle eesmärk?

Tänaseks on juba siililegi selge, et nii nagu praegu, enam edasi ei saa. Meie koduplaneet ei saa loodusele tehtud kahjudega enam hakkama ja on ammugi aeg muudatusi teha ning midagi ette võtta. Just sel eesmärgil ongi saanud kokku vägev seltskond, kes oma südameasjaks võtnud CO2 jalajälje vähendamise ja kompenseerimise. Ühise koondnimetuse – Makeitneutral – alla saabunud tiim teab, et iga muudatus algab ju ühest inimesest, sinust endast! Ja nii võtsimegi me koos aja, et ühel kaunil pühapäeval visata labidad üle õla ning veeta kasulik päev puid istutades. 

Kuna planeerimisel on suure mastaabiga istutuspäevad, oli tore see protsess algusest lõpuni kõigepealt ise läbi teha, et tunne kätte saada. Peab tõdema, et ikka väga hea emotsioon jäi veel pikaks hinge võbelema. See tunne, et saad ise midagi muuta, midagi luua ja paremaks teha. Sellest paremat tunnet vist ei olegi!

Kuidas läks? Millised puud maha istutati?

Esimese hooga sai maha suur hulk pisikesi kuusebeebisid, sügisel lisanduvad sinna vahele ka kased, sest meie eesmärk on luua ilusaid segametsasid, kus leiavad endale ilusa elupaiga ka loomad ja linnud ning kus vohab kasvama liigirikas taimede kooslus.

Kas proovipäeval osales ainult Makeitneutrali tiim?

Meil on tegelikult palju väga häid sõpru, kellele ka keskkonna tervis südamelähedane teema ning kes inimeste tekitatud jalajälje vähendamise tegevustesse panustada tahavad. Seekord haaras meiega koos labidad kätte Medifumi tiim, kes on Eesti turul populaarseim meditsiini ja tervisetoodete veebiplatvorm

Järgmistel kordadel kindlasti tahame kaasata aina suuremas mahus ettevõtteid ja eraisikuid, sest meie suureks missiooniks on mulda saada kaks miljonit puud ja see on päris intensiivne ettevõtmine. Seega kõik, kes tunnevad sama mida meie ja tahavad planeedi päästmisele õla alla panna – võtame teid avasüli endaga sel teekonnal kaasa! 

Kas istutatud puudel saab kuidagi silma peal hoida?

Kui rääkida, mis saab istutatud puudest edasi, siis metsa tervise parimaks monitoorimiseks on meil andmebaas, kuhu iga puu saab unikaalse sissekande ja tema kohta tekib digitaliseeritud info, mis aitab puu elutsüklil kätt pulsil hoida.

Kes puud ei istuta, see metsa ei näe, onju. Hakkame pihta ja loome koos muutust

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.