Pandipakendi blogi

#ärarääma episood 6: Kas iga inimene peaks elama jäätmevabalt?

Liisa Aavik on püüdnud elada võimalikult jäätmevabalt ning teab, mida iga inimene saaks enda tarbimisest tekkivate jäätmete vähendamiseks ära teha.Foto: erakogu

Täiesti jäätmevaba elu tundub tänapäeva inimese jaoks midagi ettekujutamatut. Ometi on suurem osa inimkonna ajaloost möödunud ilma probleemideta, millega me täna silmitsi seisame: massiline jäätme- ja prügireostus. 

Eestis natukenegi ringmajanduse valdkonnaga sina peal olevate inimeste jaoks ei vaja Liisa Aavik tõenäoliselt suuremat tutvustamist – sisuliselt on tegu kohaliku prügivaba elustiili eestkõnelejaga. Ettevõtja ja blogi Suletud Ring autor leidis jäätmevaba elu ja ringmajanduse enda jaoks poolkogemata, kui otsustas aastaid tagasi proovida nädal aega prügivabalt elada. 

Nädalast said kuud, kuudest aastad ning täna viib Aavik läbi ringmajanduse ja keskkonnahoiu teemalisi koolitusi nii ettevõtetele kui ka ülikoolidele. 

#ärarääma taskuhäälingu kuuendas episoodis vestlesime Liisa Aavikuga nii tema teekonnast jäätmevaba elustiilini kui ka sellest, mida iga inimene saaks enda tarbimisest tekkivate jäätmete vähendamiseks ära teha. Samuti jagas ta praktilisi nippe poeskäimise kohta ning rääkis mitmetest müütidest ja hirmudest, mis paljudel inimestel jäätmevaba eluga seoses võivad tekkida.

Näiteks rõhutas Aavik, et iga inimene ei pea ega saagi täiesti jäätmevabalt elada ning lisas, et tihti ei ole küsimus mitte selles, mida oma jalajälje vähendamiseks tegema peaks, vaid mis hoopis tegemata tuleks jätta.

Saatejuhtideks olid Eesti Pandipakendi kommunikatsioonijuht Kerttu-Liina Urke ning Geeniuse toimetaja Joonas Alliksaar. Kuula täispikka episoodi Liisa Aavikuga siit!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.