Ära viska toitu ära! Head ideed, mida külmkappi jäänud toiduainetest valmistada

Rimi kodulehel olev virtuaalne kokk pakub sulle lugematu arvu retsepte, mida katsetada.Foto: Shutterstock

Mida rohkem inimesed toitu ära viskavad, seda parem on nende majanduslik seis. Küll aga võiks me kõik ka headel aegadel käituda vastutustundlikult ja mõelda, kuidas toitu vähem raisata. 

Virtuaalne kokk pakub lugematu arvu retsepte

Toidu raiskamise vastu võitleb ka Rimi, kes on selleks puhuks välja mõelnud lahenduse “Tühjenda oma külmik”. Tegemist on lihtsa ja mugava rakendusega – sisesta toidujäägid, millest ise enam midagi teha ei oska, Rimi kodulehel olevasse rakendusse ning virtuaalne kokk pakub sulle kohe valiku tervislikke ja kvaliteetseid retsepte, kus valitud koostisosad sees on.

Ja kui pakutud retseptis on koostisosi, mida sul kuskilt võtta ei ole, siis saad lasta neile ka alternatiive pakkuda. 

Tegelikult ei ole ju see retseptivaramu mõeldud ainult toidujääkide ära kasutamiseks. Samahästi võid sealt lihtsalt ammutada inspiratsiooni, valides toiduained, millest tahaks lõunat teha, kuid õiget retsepti ei karga kohe pähe. 

Tea, kui kaua toidu valmistamine aega võtab

Hea on ka see, et iga retsepti juurde on märgitud eeldatav toidu valmimise aeg. Saad mõelda ja valida, kas sul on vaja toit lauale saada ruttu, juba paarikümne minutiga, või on aega nautida köögis askeldamist ja võtta ette vähemalt tunnipikkune hautisetegu või midagi muud põnevat. 

“Kui kasutada rakendust “Tühjenda oma külmik”, on imelihtne vaid mõne klikiga olemasolevatest toiduainetest, mis muidu prügikasti lendaks, kokata hoopis tervislikke roogi,” räägib Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.

Rimi viib projekti ellu koostöös Taani idufirmaga Plant Jammer, mis koos kogenud kokkadega on koolitanud tehisintellekti pakkuma tervislikke ja kvaliteetseid toiduretsepte kodus leiduvatest koostisosadest. Katsetamiseks pakutakse lugematu arv retsepte, sealhulgas wok’id, supid, pitsad, pastaroad, salatid, takod, risotod, quiche’id, hautised, vormiroad ja palju muud, kaasa arvatud muidugi ka gluteenivabad, vegan- ja taimetoidud.

Rimi uus rakendus “Tühjenda oma külmik” on kõigile tasuta kasutamiseks ja selle leiab Rimi kodulehelt www.rimi.ee/tuhjenda-oma-kulmik

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.