Targa tarbija blogi

Kaheksa nippi, kuidas kasutatud teekotikeste eluiga pikendada

Teekotikest ei tasu pärast tee valmistamist kohe prügikasti visata.Foto: Shutterstock

Talvisel ajal joovad inimesed märgatavalt rohkem teed. Kui tegemist on pakiteega, siis tasub pärast joogi valmistamist teekotikeste äraviskamisega veidi oodata, sest neid saab väga edukalt taaskasutada. 

Esimene võimalus on kasutada sama teekotikest kohe järgmise tassitäie tee valmistamiseks. Aga on ka palju muid, vahest isegi ootamatuid võimalusi.

Näiteks on teelehtedel desodeerivad omadused ehk nende abil saab ebameeldivat lõhna peletada. Selleks tuleb teekotike lahti lõigata ning panna teekotis kuivanud lehed näiteks külmkappi või prügikasti, millest võib vahel ebameeldivat lõhna levida.

Selgub, et tee abil on võimalik liha pehmemaks muuta. Selleks tuleb lihatükk panna musta tee sisse marineerima: liha pehmendab tees leiduv tanniin. Pea aga meeles, et must tee tuleb lihale valada vahetult enne ahju panemist.

Pese aknaid ja nõusid

Teekotikesi saab kasutada ka rasvaste nõude pesemisel. Pane rasvane pott või pann õhtul likku ja lisa leotusvette teekotike. Kui järgmisel hommikul nõudepesu ette võtad, siis on sul endal vaja väga vähe nühkida.

Tee on väga hea klaaspindade puhastaja. Esimene võimalus on teha lahja tee – selle saab väga edukalt kasutatud teekotikesest kätte. Teine võimalus on teekotikese endaga eemaldada klaasidelt näpujälgi, tolmu ja muud mustust. Lihtsalt pihusta või hõõru teed klaasile ning pühi pärast lapiga ära.

Rahusta silmi, hoolda juukseid või lisa vannivette

Teekotikesi saab kasutada ka silmade rahustamiseks. Selleks tuleb teekotikesi umbes 20 minutit külmikus jahutada ning seejärel 15 minutiks silmadele asetada. Mustas tees leiduv kofeiin võib vähendada tumedaid silmaaluseid, samal ajal kui tanniinid parandavad vereringet. 

Räägitakse, et tee sobib väga hästi ka juuksehoolduseks, värskendab juuste värvi ja sära ning aitab kaasa nende kasvule. Jahtunud teevedelik tuleb juustesse kanda pärast šampooni ja palsami kasutamist, hoida juustes umbes 30 minutit ning seejärel jaheda veega välja loputada.

Kui juba iluprotseduuride jõudsime, siis tasub teada, et teekotikesi saab kasutada ka vannivees. Ideaalselt sobib selleks lavendli-, piparmündi- või kummelitee. Vannivees eralduvad teest antioksüdandid, mis on väga head põletiku vähendajad ning lisaks muudavad su naha eriti pehmeks. Rääkimata sellest, et su vannituba lõhnab pärast suurepäraselt.

Seega, teekotikestest võib pärast esimest tassi teed väga palju abi olla. Nii ei tasu kohe pärast kasutamist kõiki jäätmeid prügikotti visata, vaid tasub mõelda, kas neid saaks veel kuidagi mõistlikult ära kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.