Kuidas saada ostukorv soodsamaks, kuid mitte kaotada toidulaua tervislikkuses?

Suured oranžid allahindluskleebised paistavad hästi silma.Foto: Rimi

Ostuharjumused on visad muutuma. Kaupadest, mille säilivuskuupäev hakkas lähenema, mindi kaugelt mööda. Rimi on püüdnud seda arusaama muuta, sest kaupade toiteväärtus on ju sama. Nii pakutakse klientidele võimalust saada ostukorv soodsamalt samas mitte kaotades tervislikkuses.

Rimi tekitas aastaga 13% vähem toidujäätmeid

Rimi jaoks on oluline vähendada tekkivaid toidujäätmeid. 2022. aastal suudeti seda teha 13% võrra vähem. Ühe lahendusena annetati toitu Toidupangale ja seda koguni 50% rohkem kui 2021. aastal – kokku 3007 tonni.

Nutikas süsteem pakub kliendile soodsamat ostukorvi

Üks kõige suuremaid muutusi toimus Rimis allahindluskleebiste osas, mille jaoks töötati välja tehisintellektil põhinev lahendus, mis automatiseerib aeguma hakkavate toodete müüki.

Esmapilgul ei pruugi arugi saada, et allahindlussüsteem erineb kuidagi teiste kaupluste allahindluskleebistest. Tegelikult on kõik allahindlused seotud vastava kauplusega, kus süsteem on teinud arvutused laoseisude järgi ning ütleb automaatselt, kui suure protsendiga tasub toode alla hinnata.

Mõned päevad enne “kõlblik kuni” tähtaja kukkumist hinnatakse tooted alla kuni 50% ning statistika näitab, et nendest ostetakse rohkem kui 70% ka ära. Ühelt poolt tähendab see kliendile soodsamat ostukorvi, kuid üleüldises plaanis raisatakse ka toitu tunduvalt vähem.

Tohutu hinnatõus on muutnud Eesti inimese hinnatundlikumaks. Rimi nutikas allahindlussüsteem on tõhus abimees, kuidas hoida toidueelarve kontrolli all ning samas säilitada ka aina kerkivate hindade juures võimalikult tervislikud toitumisharjumused. 

Näiteks õigel ajal jaole saades on võimalik osta toidulauale palju soodsamalt värsket liha või kala, mis on ideaalne lahendus, kui plaanid sama päeva õhtul toitu valmistada. 

Vaata valikut ka äpist

Suureks plussiks on ka see, et allahinnatud tooteid saab otsida Rimi äpist, kus saab vaadata, millises kaupluses mis tooted on parasjagu allahinnatud. Küll tasub meeles pidada, et äpis uuendatakse infot eelkõige keskpäeva paiku, kui uued tooted alla hinnatakse. Seetõttu tasub parima valiku saamiseks, kui vähegi võimalik, seada oma sammud poodi lõunapausi ajal.

Toidu raiskamine ei vähene mitte ainult seeläbi, et tooted alla hinnatakse, vaid tehisintellektil põhinev süsteem annab infot ka selle kohta, millistes kogustes kaupa edaspidi sisse tellida, et kuupäeva kukkudes nii palju tooteid ära ei peaks viskama. 

Kindlasti võiksid kõik, kes soovivad toidukadusid vähendada, otsida poeriiulitelt allahindluskleebisega tooteid. Kui kliendile on antud veel parem võimalus hankida soodushinnaga tooteid, võiks see tulevikus aidata vähendada neid tohutuid toidukadusid, mis hetkel toidukauplustes ikkagi tekivad.

“Tühjenda oma külmik”

Ja kui oled külmkappi toiduained täis ostnud, kuid nüüd on mõistus otsas, mida neist teha, siis uudista Rimi virtuaalset abimeest “Tühjenda oma külmik”, kuhu saad sisse panna tooted, mis sul on külmkapis olemas ning rakendus pakub sulle erinevaid retsepte, mida on võimalik neist toiduainetest valmistada. Ära kindlasti jäta toiduaineid riknemiseni külmkappi seisma.

Kõik sellised sammud aitavad toidu asjatut raiskamist vähendada. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.