Targa tarbija blogi

Mahekauba võidukäik: Eesti inimesed eelistavad üha enam ka mahedalt toodetud riideid

Foto: Rimi

Rimi omamärgitoodete „I love eco“ müüginumbrite võrdlused näitavad, et sel aastal on oodata mahetoodete müügi 120-protsendilist kasvu. 

Üllatuslikult on eelmise aastaga võrreldes enim kasvanud omamärgitoode müük lasteriiete segmendis (+ 291%). Ka kolmandal kohal on mahedalt toodetud riided, täpsemalt ööriided ja pesu (+ 182%). Endiselt läheb hästi mahedate puu- ja köögiviljade müük (kasv 216%). Aastatega on kasvanud ka toodete valik, mis 2019. aastal koosnes 722 erinevast tootest ja on 2021. aastal jõudnud 1421 tooteni.

Mahedalt toodetud lasteriided on üha populaarsem kaup.

Rimi Eesti ostujuhi Maris Rannuse sõnul otsib Rimi pidevalt uusi võimalusi, kuidas toimetada nii, et see oleks hea nii meile endale aga ka planeedile. „See tähendab igapäevast suunamist ja oma klientide nügimist jätkusuutlikumate keskkonna ja tasakaalustatud toitumise valikute juurde. „I love eco“ müüginumbrid näitavad, et oleme õigel teel ja meie kliendid on valmis tegema jätkusuutlikke otsuseid,“ lisas Rannus.

Ostujuhi sõnul püütakse klientidele teha tervislike valikute leidmine võimalikult lihtsaks. „Näiteks on „I love eco“ toodetes keelatud kasutada kahjulikke koostisosi (asovärve, GMOd, osaliselt hüdrogeenitud rasvu, jm). Rimist mereande ostes võib klient aga olla kindel, et viib koju kestliku kala, sest meil on müügil ainult jätkusuutlik kala sortiment,“ nimetab Rannus erinevaid võimalusi jalajälje väiksemana hoidmise valikutes.

„I love eco“ TOP10 toodet 2019-2021

  1. Kirsipunased purgitomatid
  2. Hakitud purgitomatid 
  3. Maapähklivõi
  4. Imikutoit õuna, banaani- ja aprikoosipüree
  5. Maapähklivõi crunchy
  6. Kikerherned
  7. Imikutoit õuna- ja pirnipüree
  8. Kookospiim
  9. Beebitoit õuna- ja maasikapüree
  10. Köögiviljakrõpsud

„I love eco“ on ICA grupi omamärgitoode, mis pakub mahepõllumajanduslikke tooteid, mida alates 2019. aastast müüakse Rimi kauplustes üle Eesti. Selle brändi alt leiab toiduained ja väikelaste riideid, mis on toodetud võimalikult väikese negatiivse keskkonnamõjuga. Näiteks beebide ja väikelaste rõivastes kasutatav puuvill on sertifitseeritud kui mahepõllumajanduslik materjal ehk toodetud ilma sünteetiliste pestitsiidideta. „I love eco“ toodetele on kehtestatud ranged kvaliteedi-, keskkonna- ja sotsiaalse vastutuse nõuded.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.