Targa tarbija blogi

Mida jälgida, kui lähed oma toidukarbiga poodi?

Oma toidukarbiga poest toidu küsimine on igati tervitatav.Foto: Shutterstock

Erinevad pakendid moodustavad meie kodusest prügist märkimisväärse osa, mis koduse prügikasti tohutu kiirusega täidavad. Rääkimata enda mugavusest, kui ei peaks nii sageli prügi välja viima, siis aitaks pakendite vähendamine ka jätta tulevastele põlvedele elamisväärne elukeskkond.

Üheks heaks võimaluseks pakendiprügi vähendamisele on käia poes oma toidukarbiga ning lõuna- või õhtusöögiks mõeldud valmistoit korduvkasutatavasse karpi panna. Mida aga karpi kodust kaasa võttes silmas pidada?

Karp peab olema puhas

Rimi on juba mitu aastat julgustanud inimesi oma karbiga poodi tulema ja nii toitu kaasa ostma. Kõige olulisemal kohal on ohutus- ja puhtusnõuded. Seega, kui kasutad poest toidu ostmiseks enda karpi, pead ise tagama, et see oleks puhas. See on tähtis nii enda kui ka teiste ohutuse tagamiseks. 

Kui küsida, miks peab isiklik karp puhas olema, siis on vastus lihtne. Kui teenindaja tõstab näiteks kartuliputru anumasse, siis tahes tahtamata puutub kulp kokku kliendi anumaga. Nii võivadki toitu sattuda erinevad pisikud ja seetõttu on oluline tulla kauplusesse hoolikalt pestud karbiga. Kodus pesemisel tasuks erilist tähelepanu pöörata kõikidele anuma nurkadele, kuhu ei pruugi nii lihtne olla ligi pääseda.

Kas anum kuumust kannatab?

Kindlasti tuleb jälgida ka seda, et kasutatakse sobivat karpi. Kõik karbid ei ole mõeldud sooja toidu pakendamiseks ning võivad kuumaga kokku puutudes hakata eritama kemikaale. Pikas perspektiivis võib vale karbi kasutamine muutuda tervisele koguni kahjulikuks.

Kõige lihtsam viis on jälgida karbil olevaid märgistusi – kui karp sobib sooja toidu pakendamiseks, siis võib sinna muretult panna ka külmletist ostetud toitu. 

Meelespea enda karbiga toidu kaasa ostjale:

  • Oma taaraga (karp, purk) saab osta kaasa nii külmleti, salatibaari kui sooja buffee toite. 
  • Teenindusega letist (kus teenindaja tõstab toidu karpi) toitu kaasa ostes arvestatakse taara kaal eelnevalt maha ning siis tõstetakse toit karpi.
  • Iseteeninduse letist ostes, kus klient ise tõstab toidu karpi ja kassas kaalutakse peab klient sellega arvestama, karbi kaal arvutatakse hinna sisse. 
  • Kõikides kauplustes on vastavad täpsustavad sildid salati- ja soojatoidu lettides ka väljas.
  • Oma taaraga ostmisel pea silmas, et kasutaksid alati puhast anumat, et sellesse ostetud toit ei põhjustaks sulle ega teistele terviserikkeid.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.