Targa tarbija blogi

Viis head nippi, kuidas hinnatõusu ajal toidupoes hoopis vähem kulutada

Hinnatõusuks valmis?Foto: Shutterstock

Hinnatõus mõjutab jaekaubanduse kõrval tegelikult kogu turgu ja toidu kõrval läheb kallimaks ka kõik muu. Seepärast tasub vaadata üle, milliseid soodustusi pakuvad toidupoed oma klientidele, et neid maksimaalselt ära kasutada.

Suuremat muutust tarbijakäitumises on tõenäoliselt oodata sügisel, aga juba praegu on näha, et kliendid on hakanud oma ostukorvi senisest rohkem planeerima ja väldivad juhuoste. Samuti on suurenenud Rimi omamärgitoodete osakaal. Kuna tegemist ei ole bränditoodetega, suudab Rimi hoida omamärgitoodetel soodsamat hinda.

Kindlasti tasub teada, et igal teisipäeval vahetuvad Rimi kauplustes kampaaniapakkumised, mis kehtivad nii kliendikaardiga kui ilma. Säästmiseks on aga variante rohkem.

Seeniorite esmaspäev

Kõik Rimi kliendid, kellel on vanust 63 või enam aastat, saavad aktiveerida soodustuse, millega saab igal esmaspäeval kõikidelt tavahinnaga toodetelt kümme protsenti alla. 

Kindlasti tasub siin kõigil mõelda oma vanemate ja vanavanemate peale ja aidata neil vajadusel soodustus aktiveerida. Seda tuleb teha vaid korra ning edaspidi jääb see poes käies alatiseks kehtima.

Personaalsete pakkumiste programm

Üks hea põhjus, miks iga ostuga oma kliendikaart läbi piiksutada, on personaalsete pakkumiste programm. Iga nädal, täpsemalt igal teisipäeval, avaneb kliendile tema ostuajaloo põhjal koostatud personaalsete pakkumiste valik. Pakkumiste seast leiab nii kliendi erinevaid lemmik tooteid kui ka uusi tooteid, mis võiksid sobida kliendi ostuharjumustega. 

Pakkumisi näeb Rimi äpist, e-maili teel saadetud uudiskirjast või Rimi kodulehelt, kui klient on sisse loginud. Pakkumise aktiveerimiseks tuleb need e-mailis või äpis lihtsalt üle vaadata. 

Sellele lisaks jagab Rimi oma klientidele vahel personaalseid sooduskuponge.

Juurikad osta reedeti

Rimi töötab selle nimel, et aidata inimestel teha teadlikumaid valikuid ja suurendada värskete puu- ja juurviljade osakaalu klientide ostukorvis. Selleks kehtib Rimi kauplustes igal reedel puu- ja juurviljadele 15-protsendiline soodustus. 

Lisaks saadab Rimi klientidele regulaarselt infot selle kohta, milline on nende ostukorvis puu-, juur- ja köögiviljade osakaal ning jagab nippe, kuidas tervislikumalt toituda. Seda muidugi juhul, kui klient on aktiveerinud Rimi uudiskirja.

Otsi oranži silti

Rimi kauplustes on kõige soodsama hinnaga tooted igas kategoorias märgistatud oranži sildiga. Need ei ole mitte kampaania pakkumised, vaid püsivalt soodsad hinnad, et kliendid ei peaks riiulite vahel odavamat varianti pikalt taga aega otsima.

Vahel on kõige soodsama hinnaga toodetel kauplustes eraldi väljapanek, mis on samuti spetsiaalselt märgistatud parima hinna märgisega.

E-poes kulub vähem

Lisaks sellele, et e-poes saab oma ostud mugavamalt ja kiiremini tehtud, kulutavad inimesed seal tavaliselt vähem kui toidupoes kohapeal.

E-poest leiab soodsama kauba kergemini üles, sest tooteid saab filtreerida hinna, ühiku ja koostisosade järgi. Samuti näeb e-poes pidevalt ära oma ostukorvi hinna, mis aitab hoida kuludel paremini silma peal ja nii mõnigi emotsiooni-ost jääb sootuks tegemata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.