Rimi lasi maailma esimese toiduainete jaemüüjana käiku toidu raiskamise vähendamiseks mõeldud rakenduse “Tühjenda oma külmik”, mis aitab inimestel säästa toitu, vähendada jäätmete hulka kodudes ning planeerida oma nädala menüüd. Väljakutsest haaras juba sügisel kinni ka Gethel Burlaka ja Lauri Pedaja perekond. Nüüd avaldab Gethel, kuidas see nende elu muutnud on.
Ära viska toitu minema
Söögi valmistamisel tekivad paratamatult jäägid, millega ei osata enam hiljem midagi peale hakata. Selleks, et söögikõlblik kraam ei jõuaks prügikasti, tuleb sisestada oma külmkapi sisu Rimi kodulehel asuvasse rakendusse ning virtuaalne kokk pakub välja mitu põnevat ja tervislikku retsepti, mida olemasolevatest toiduainetest valmistada.
Burlaka on perega ka varem Rimi väljakutsetest osa võtnud ning kogemusega väga rahule jäänud. “Eelmise väljakutse puhul jälgisime kuu aega oma toitumist ja üritasime toimetada nii, et selle aja vältel ei läheks midagi raisku,” meenutas Burlaka. “See läks nii hästi, et kujunes täiesti meie elu osaks ja sellepärast võtsime ka järgmise väljakutse rõõmsalt vastu.”
Säästmine õpetab süüa tegema
Kui nädala lõpus avastad, et külmikusse on jäänud sellised jäägid, mida tavaliselt omavahel kuidagi kokku sobitada ei oska, siis Rimi rakendus pakub mitu varianti. “Varem oleksime lihtsalt poest toitu juurde ostnud, aga nüüd kasutame kõik ostetud toiduained lõpuni,” kinnitas Burlaka. “Seal on sellised kombinatsioonid, mille peale ma ise elusees tulnud ei oleks. Näiteks, et karri sisse võiks panna ananassi või et ühepajatoidu sisse sobib porru.”
Rakenduses on kindlad retseptipõhjad, mille koostisosi saab oma maitse ja külmkapi seisu järgi muuta. Midagi head leiab sealt igale maitsele, sest koostisosi sisestades saab ära märkida, millise toidu järgi isutab. “Mugav on see, et rakendus laseb valida, kas tahad täna aasiapärast, itaaliapärast või hoopis näiteks taimset toitu,” rääkis Burlaka.
Tarbi julgemalt
Ka seekord läks nii, et väljakutsest sai jäädavalt Burlaka ja Pedaja elu osa. “Kasutame rakendust umbes korra nädalas,” rääkis Burlaka. “Muutunud on kindlasti see, et nüüd ei lähe enam midagi külmkapis raisku, sest kõigest saab midagi head süüa teha.”
Teine muutus on toimunud toidupoes käimisel: kui varem tuli mõne asja puhul ikka kaaluda, et kas jõuab ikka ära süüa enne, kui halvaks läheb, siis nüüd pole sellega enam muret. “Varem ostsin näiteks kõrvitsat, kasutasin retseptiks vajaliku osa ära ja vaatasin, et mis ma nüüd siis ülejäänuga peale hakkan,” meenutas Burlaka. “Nüüd on julgust osta koju erinevaid asju, sest niikuinii kasutame kõik lõpuni ära.”
Rimi tasuta rakenduse kohta leiad rohkem infot siit.