Maaülikooli podcast Tarkus toidab: Uus keskkonnajuhtimise õppekava koolitab spetsialiste, kellel on süda õiges kohas

Foto: Pexels

Keskkonna hoidmisse saavad panustada kõik, aga selleks, et oskaksime looduse eest parimal viisil hoolt kanda, on maailmal vaja juurde just selle valdkonna tippspetsialiste. Tänapäeval eeldavad keskkonnaprobleemid interdistsiplinaarseid lahendusi, kuid ka tõsisemat muutust inimeste suhtumises ja mõtteviisis. Seda kõike on võimalik õppida Eesti Maaülikooli ja Tartu Ülikooli uuel ühisel keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimuses õppekaval.

Kliimamuutustega kohanemine on elulise tähtsusega teema, aga veel üsna hiljuti tegeles Eestis selle valdkonna spetsialistide koolitamisega Eesti Maaülikool üksi. Uus ingliskeelne magistriõppekava sündis aga kahe ülikooli koostöös, tuues kokku mõlema ülikooli tugevused ehk tippteaduse ja praktika. Õppekava teeb eriliseks see, et lõpetajad saavad diplomi nii Tartu Ülikoolist kui Eesti Maaülikoolist. 

Eesti keskkonnateadus paistab silma ka rahvusvahelisel tasandil, mistõttu on eriala ingliskeelne ning ootab tudengeid üle maailma.

Rohepöörde teemadele suunatud õppekaval saavad tudengid õppida, kuidas luua lahendusi, mis arvestaks nii keskkonna kui inimeste ja ettevõtete vajadustega. Fookuses on hea ja läbipaistev koostöö avaliku sektori, äri, tööstusettevõtete ja teadlaste vahel. Ühiselt tuleb silmitsi seista jäätmeprobleemide, veepuuduse ning kliimasoojenemisest tingitud keskkonnamuutustega.

Kliimamuutuste näol on tegemist globaalsete probleemidega, aga Eestis on valdkonna spetsialistide koolitamine eriti oluline, sest meil on, mida kaitsta. Eesti on põldude ja metsade maa ning selle varaga tuleb osata jätkusuutlikult ümber käia. Seepärast on oluline, et lisaks teadmistele ringmajanduse, jäätmekäitluse, öko- ja geotehnoloogia, kaugseire ning keskkonnasõbraliku energia tootmise kohta, oleks tulevastel spetsialistidel süda õiges kohas. 

Lõpetajatele on avatud terve maailm: tööd leiab nii riigiasutustes, infotehnoloogia valdkonnas, seadusandluses kui ka erinevates ettevõtetes. Õppekava läbinutel on olemas kõik teadmised ja oskused ka selleks, et luua päris oma iduettevõte, et lahendada mõni tõsine probleem või luua päris uus alternatiivenergia tehnoloogia.

Eesti Maaülikooli Keskkonnakaitse Üliõpilaste Seltsi esimees Anna-Maria Sepp tutvustab bakalaureuseõpet.

Kõigest sellest lähemalt kuuleb juba maaülikooli podcastis. Kolmandas saates käis meil külas keskkonnakaitse ja maastikukorralduse õppetooli juht ning uue ingliskeelse keskkonnajuhtimine kliimamuutuste tingimuses õppekava juht Kalev Sepp, kes rääkis sellest, kuidas sündis kahe ülikooli koostöö, millised oskused uue õppekava lõpetajad omandavad ning millised põnevad karjäärivõimalused neid ees ootavad.

Hoia kindlasti silma peal maaülikooli kodulehel ja sotsiaalmeedias Facebooki lehel ja Instagramis, et saada rohkem infot õppekavade, sisseastumise ja tudengielu kohta. Aitäh kuulajatele ja maaülikoolis näeme! 

Bakalaureuseõppe sisseastumistingimuste ja õppekava kohta leiad rohkem infot siit.

Magistriõppesse astumise tingimuste ja õppekava kohta loe lähemalt siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.