Tartu 2024

Keskkonnasõbralik sündmuste korraldamine – kas see on võimalik?

Tartus hakatakse arutlema selle üle, kas kestlik ürituste korraldamine on paras proovikivi või hea tahtmise korral siiski võimalik.Foto: Tartu 2024

Keskkonnasõbralikkus ja jätkusuutlikkus on praeguse aja märksõnad, millega soovitakse arvestada pea igas eluvaldkonnas. Kultuur ja sündmuste korraldamine ei ole siin mingi erand ja nõnda ongi õhku visatud küsimus, kas kestlik sündmuskorraldus on võimalik.

2. juunil kell 14.00 arutlevad kultuurikorraldajad ja keskkonnaeksperdid Tartus selle üle, kas Eestis on praegu ja tulevikus võimalik korraldada sündmusi keskkonnasõbralikult. Lisaks esilinastub hoogne humoorikas lühifilm, kus tuntud Eesti näitlejad proovivad omal käel järele, kuidas kestliku sündmuse korraldadamine sujub.

Arutelu ja film kantakse üle nii Facebooki ürituste lehel, veebiportaalis Geenius kui ka Tartu 2024 Facebooki lehel.

Otseülekandes tutvustatakse laiemale avalikkusele ühtlasi ka Tartu 2024 keskkonnategevuste strateegiat ja keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit, mille järgi tegutsetakse Tartu linnas juba sellel suvel.

Euroopa kultuuripealinna keskkonnategevuste strateegia loodi koos sihtasutuse Tartu 2024, Tartu linna, kestlike sündmuste korraldamist nõustava ettevõtte Acento, Tartumaa Arendusseltsi ja eri valdkondade kultuuriürituste korraldajate koostöös. Strateegia eesmärk on asetada kultuuripealinna keskkonnaalased tegevused maailma ja Euroopa konteksti ning välja selgitada olulisemad keskkonnaalased kultuurivaldkonna tegevussuunad Eestis, Lõuna-Eestis ja Tartus.

Strateegiat toetab keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhend, mida järgivad edaspidi kõik Tartu 2024 ametlikku programmi kuuluvad sündmused.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.