Tartu 2024

Vaata Tolgi ja Maimiku humoorikast videost, kuidas näitlejast saab keskkonnasõbralik kultuurikorraldaja

Juuni alguses toimus sihtasutuse Tartu 2024 eestvõttel arutelu “Kas keskkonnasõbralik kultuurikorraldus on ikka võimalik?”. Sündmusel esilinastus ka humoorikas õppevideo, kus näitleja Helgur Rosenthal kehastus kultuurikorraldajaks ja proovis omal käel korraldada kestlikku sündmust, jälgides selleks koostatud juhendit.

Filmis pidas Helgur silmas koguni seitsme aspektiga: materjalid ja ostud, toitlustus ja veekasutus, transport, energia ja ressursitõhusus, arvestamine ümbruskonna ja kogukonnaga, jäätmekäitlus ning kommunikatsioon.

Tartu 2024 produtsent Kaspar Aug sõnas, et esialgu tundus säärase õppefilmi loomine paras pähkel – Eesti kultuurikorraldajad ei vaja ju tingimata õppefilmi, et sündmusi keskkonnasõbralikult korraldada.

“Kuna soovime, et valminud juhend leviks võimalikult paljude korraldajateni, vormisime selle ülikontsentreeritud kujul ka videoks, mis tänu Andres Maimiku ja Rain Tolgi panusele ka meeldivalt vaimuka vindi omandas. Loodan vaid, et pärast filmi vaatamist ka terve juhendiga põhjalikumalt tutvutakse,” ütles Aug.

Tartu 2024 otseülekanne ja õppevideo tutvustasid laiemale avalikkusele Tartu 2024 äsja avaldatud keskkonnategevuste strateegiat ja keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit.

Strateegia eesmärk on asetada kultuuripealinna keskkonnaalased tegevused laiemasse maailma ja Euroopa konteksti ning välja selgitada olulisemad keskkonnaalased suunad Eestis Tartu ja Lõuna-Eesti näitel. Tartu linn kasutab keskkonnasõbralike sündmuste korraldamise juhendit juba sellel suvel – juulist augustini toimuv Autovabaduse puiestee korraldatakse juhendist lähtuvaid keskkonnasõbralikke praktikaid arvesse võttes.

Strateegia loodi sihtasutuse Tartu 2024, Tartu linna, ürituste nõustamisettevõtte Acento, Tartumaa Arendusseltsi ja eri valdkondade kultuuriürituste korraldajate koostöös.

Õppevideo loojad on Andres Maimik ja Rain Tolk, operaator Mart Raun ja kunstnik Helina Risti.
Vaata videot siit. Arutelu saab järelevaadata siit ja keskkonnastrateegiaga tutvuda siin 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.