Elustiil

Eesti noored tõestavad: suurüritusi saab läbi viia ka plastnõudeta

Kõik on oodatud oma seismajäänud nõusid annetama

Vanad nõud.Foto: Pixabay

Ettevõtlike noorte organisatsioon JCI kuulutas reedel välja üle-eestilise nõude korjanduse, et nende abil võõrustada kuni 5000 inimest enam kui 120 riigist.

Nõudekorjanduse eesmärk on näidata, et suuri konverentse on võimalik läbi viia ka ilma ühekordsete plastnõudeta.

“Ootame kõiki armsaid inimesi, kel on köögikappi jäänud kasutuseta nõud või klaasid, need annetama konverentsile. Üheskoos saaksime näidata tervele maailmale, et suure konverentsi korraldamine ilma ühekordsete nõudeta on uus norm,” ütles projekti eestvedaja Kärt Kelgo.

Kokku on noortel vaja koguda 5000 taldrikut, klaasi, kahvlit, nuga ning kohvitassi.

JCI Maailmakongressi direktori Kai Kuusik-Greenbaum sõnul on tegemist ambitsioonika ettevõtmisega, kuid on kindel, et sellest saab eeskuju ja mudel mitte ainult Eesti tulevastele üritustele, vaid ka paljudele teistele üritustele maailmas.

Konverentsi korraldajad paluvad kõigil, kel on kodus üle nõusid, mis kapis juba pikemat aega uut eesmärki ootavad, endast märku andmainfo@minavastutan.eevõi telefonil 53405493. Viimane kuupäev annetamiseks on 31. oktoober.

JCI Maailmakongress toimub 4-8. novembrini Tallinnas erinevates asukohtades, tuues kokku kuni 5000 inimest üle maailma. Konverentsi teeb erakordseks veel fakt, et selle korraldajad on kõik eranditult vabatahtlikud.

Ettevõtlike Noorte Koda ehk JCI on rahvusvaheline võrgustik aktiivsetele inimestele.JCI tegutseb rohkem kui 100 maailma riigis. JCI viib läbi augustist alates ka “Ära joo plasti! Sina vastutad” kampaaniat.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.