Elustiil

Mida arvab hambaarst õpilasfirma tehtud hambapastatablettidest?

Õpilasfirma Münt hambapastatabletid Kristiine Keskuses õpilasfirmade laadal.Foto: Liisa Aavik

Iga aasta valib üha rohkem noori JA Eesti õpilasfirmaprogrammis osalemise. Õppeaasta käigus on neil võimalik saada praktiline ettevõtluskogemus ning teadmised, kuidas koostada äriplaani, pakkuda toodet või teenust, teha müüki, saada partnereid ning omadega ära majandada. Õpilasfirma Münt toodab hambapesutablette, mis on hoolimata lühikesest tegutsemisajast jõudnud juba ketipoodidesse ning ajakirjaveergudele.

Kasutamine on lihtne

Hambapastatabletid on saadaval nii piparmündi- kui ka greibimaitselistena ning neid müüakse alumiiniumkaanega klaaspurgis. Iga kolme kuu tagant saadab õpilasfirma soovi korral purgile sisutäite. Purgi ja täitesüsteemiga lahendus on meelepärane just neile, kes soovivad vähem prügi tekitada, sealhulgas ka hambapastatuubide arvelt.

Tableti kasutamiseks tuleb see lihtsalt puruks hammustada ning see lahustub ise. Siis ei jää üle muud kui harjata.

Nõu saab õpilasfirma oma ala tipult ning müüakse juba päris poodides

Tooted valmistatakse Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi laboris. Selle juures oli algselt abiks vanemteadur Ivo Laidmäe. Nüüd saavad õpilased juba ise laborit kasutada, kuna töö ja nipid on selged. Toodetel on olemas Euroopa nõuetele vastav sertifikaat ning need on läbinud nende puhtust kinnitavad erinevad mikrobioloogilised testid.

Mündi toodete müük on saavutanud juba väga tõsise mõõtme. Küll leiab nende tablette nii Biomarketi ketipoodidest, zerowaste.ee-st, Bio4you veebipoest, ÕF Marketist kui ka Tartu Disainimajast.

Hambaarstist katsetaja kiitis toote üldiselt heaks, kuid nägi ka arenguruumi

Palusime hambaarst Mairi Roosil hambapastatablette proovida ning hinnata, kuidas talle Mündi tooted meeldivad. “Mulle väga meeldis toote pakend, mis näeb vannitoas stiilne välja. Lisaks olid tabletid mõnusa maitsega, mis on hambapasta puhul minu meelest ääretult oluline. Samuti vahutasid tabletid piisavalt, et tekiks mõnus harjumuspärane tunne,” ütles Roosi.

Hambaarst kiitis, et toode ei sisalda naatriumlaurüülsulfaati, mis võib limaskesti ärritada. Ka meeldis talle toote sisu esitlus: “Mulle meeldis üleüldse see kui lihtsalt ja selgelt on koostisosad välja toodud.”

Siiski tõi Roosi ka välja arengukohad: “Ainus miinus, mis minu jaoks takistab edaspidi toodet ostmast, on fluoriidi puudumine pastast. Jah, ksülitool takistab peamise kaariese tekitaja paljunemist, ent hammaste uuesti remineraliseerumist ilma fluoriidita ei toimu. Seega mina lihtsalt eelistan, et see oleks mu pastas olemas. Muidu minu meelest väga mõnus toode,” ütles Roosi.

Roosi lisas, et kui õpilasfirma oma tootesse ka fluoriidi paneb, võiks ta olla selle tarbija. Mündi turundusjuht Marilin Berg ütles, et tuginedes tagasisidele lisavad nad ilmselt üsna pea oma tootesse ka fluoriidi. Õpilasfirma on üldiselt silma paistnud laatadel suurepärase müügitööga ning oma klientide hoidmisega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.