Elustiil

Mida teha katkiste või vanade kodumasinatega?

Foto: Pixabay

Kui vana kodutehnika enam ei tööta, ei saa seda paraku enam uuskasutuseks annetada ega töötava pähe müüa. See ei tähenda aga, et ese kuuluks prügikasti.

Et sa ei jääks pikalt nuputama, mida oma katkise masinapargi või tehnikaga teha, on Uuskasutuskeskus jaganud häid võimalusi nende realiseerimiseks.

Püüa veel parandada. Kui ese on katki, ei tohiks esimene reaktsioon olla uut osta. Küsi abi mõnelt tehnikasõbrast tuttavalt – äkki on ese kergesti parandatav ja võid selle väikese vaevaga korda lasta teha. Nii ei pea sa võib-olla üldse uut eset ostmagi või saad nüüd korras asja edasi annetada või müüa.

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Vii ese sinna poodi, kust sa uue ostad. Elektri- ja elektroonikaseadmete maaletoojatel on kohustus tasuta tagasi võtta vana kasutatud kodutehnika, ehk kui ostad neilt uue seadme, peavad nad vastu võtma teise samalaadse. Niisiis, kui sa ostad mõnest tehnikapoest uue külmkapi, peavad nad olema nõus vastu võtma ka sinu vana külmkapi, isegi kui see ei tööta.

Väikeseid elektroonikaseadmeid (küljepikkus kuni 25 cm) peavad aga kõik elektroonikat müüvad poed tasuta vastu võtma isegi siis, kui uut asemele ei osteta. Nii saad näiteks vana väiksema rösteri viia lihtsalt lähimasse tehnikapoodi!

Müü ese varuosadeks. Üks võimalus on proovida mittetöötavat eset siiski mõnes ostu-müügiportaalis müüa. Äkki keegi soovib seda kasutada varuosadena. Näiteks mobiiltelefone saab müüa mobiiliringlus.ee lehe abil, isegi kui need enam ei tööta.

Vii ese jäätmejaama või kogumispunkti. Kasutatud kodumasinad saad alati viia ka jäätmejaama või spetsiaalsetesse kogumispunktidesse. Vana kodutehnika kogumispunktid üle Eesti leiad SIIT.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.