Keskkond

Kuus kohalikku keskkonnateemalist taskuhäälingut, millest inspiratsiooni ammutada

Taskuhäälinguid on mõnus kuulata muu tegevuse nagu näiteks koristamise ja toiduvalmistamise kõrvale.Foto: Shutterstock

Soovid keskkonna teemadel avardada oma silmaringi või kuulda kodustest lahendustest samal ajal muid asju tehes? Panime kirja, millised on eestikeelsed keskkonnateemalised taskuhäälingud, mida kuulata näiteks süüa tehes või nõusid pestes.

Cleantech

Cleantech on kord kuus eetris olev Äripäeva tasuline taskuhääling, mida toetavad MTÜ Cleantech ForEst ja Sunly OÜ. Saade käsitleb ettevõtluse võimalusi rohetehnoloogiate valdkonnas. Räägitakse iduettevõtetest, innovatsioonist ja teadussaavutustest, samuti investeeringute olulisusest ja kaasamise võimalustest. Sõna saavad valdkonna ettevõtjad, eksperdid ja investorid

Ilmaparandaja

Kuku raadio saade, mis on ka taskuhäälinguna kättesaadav, jagab infot ja mõttevahetusi olulistel keskkonnateemadel, otsib ja vahendab loovaid keskkonnaalaseid lahendusi, millest paljud võtavad eeskuju esivanemate loomulikust tegevusest ja tarkusest läbi aastasadade. Saatejuhid on Mart Valner ja Rein Pärn.

Investeerimisklubi

Saates, kus on külaliseks Liisi Kirch, räägib saatekülaline lähemalt minimalismist ning jagab oma kogemusi. Säästliku veebruari saates kirjeldatakse, kuidas veebruaris (aga miks mitte ka muudel kuudel) rahakulutamises paastu teha.

Keskkonnaraadio – keskkonnahoid on äge!

Keskkonnaraadio on Faristamo Elleri algatatud vabast tahtest tehtav taskuhääling. Seda on külastanud juba mitmed huvitavad tegijad nagu näiteks pillirookõrre loojad Mihkel ja Grete, illustraator ja lastekirjanik Piret Räni jpt. 

#Kogumispäevik

#Kogumispäevik taskuhääling startis alles hiljuti käepikendusena populaarsele #Kogumispäevik grupile. Saadetes arutatakse, kuidas rahaga targalt ümber käia. Tark tarbimine on kindlasti osa ka keskkonnahoiust

20midagi

Taskuhäälingus 20midagi vesteldakse igas saates ühe noore inimesega, kes aktiivselt annab enda panuse meie maailma kujundamisse. Saatejuht Artur Kamberg püüab vestluse käigus nende mõttemustritest, valikutest, tulevikuennustustest ja visioonist aru saada. Saates on keskkonnateemadel rääkinud näiteks Eesti Rohelise Liikumise kliima- ja energeetikaekspert Madis Vasser.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses