20. septembril toimunud üleilmsest Maailmakoristuspäevast võttis osa esialgsetel andmetel 62 481 eestimaalast 521 koristusega. Paljud organisatsioonid ja kogukonnad korraldavad koristuspäeva ka sel nädalal, osalejate koguarv suureneb ilmselt veelgi.
„Maailmakoristuspäeva raames kogutakse igal aastal loodusest kokku suurtes kogustes jäätmeid, kuid koristamine on sealjuures ainult üks osa,” ütles MTÜ Puhta Ilma koda juhatuse liige ning Maailmakoristuspäev Eesti eestvedaja Elike Saviorg. “Olulisemgi veel on koos looduses liikumine, ühiselt millegi tähendusliku tegemine ning oma silmaga probleemi ulatuse nägemine. Luues teadlikkust alates lasteaiast, võime loota, et ühel hetkel ei pea me koristamisega sellises mahus enam tegelema.”
„Soovime teha suure kummarduse kõigile vabatahtlikele, kes tänavu välja tulid ja tulevad, ent eriliselt soovime meeles pidada õpetajaid, kes koos oma õpilastega maailmakoristuse puhul koristavad,” lausus koristuspäeva turundus- ja kommunikatsioonijuht Eger Karuse.
Sel korral on lisaks sellele võetud fookusesse ka elektrooniliste sigarettide keskkonnakahju, mille puhul peamiseks mureks on veipide ära viskamine olmeprügisse või loodusesse. Näiteks Tallinna Mustamäe reaalgümnaasiumi 9. klassi õpilased korjasid õuest maast ära 63 e-sigaretti.
Maailmakoristusest võtab osa 190 riiki üle ilma. Kui paljudes piirkondades on koristuspäev lõppenud, siis osas koristusaktsioonid alles algavad. Lõplikud koristajate numbrid selguvad oktoobris. Globaalse ettevõtmise eesotsas on jätkuvalt eestlased.
Maailmakoristuspäeva toimumist toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Briti Nõukogu, Neste Eesti, Jazz Pesulad, Põhja-Tallinna valitsus, Tallinna Strateegiakeskus, Gratitude Services OÜ, Sky Media, Optimist Creative, Megameedia Grupp OÜ, Selver, Tallinna Sadam, Linnaekraanid ja Clearchannel.