Suur-Sõjamäe tänaval käivad põlengu järgselt koristustööd

Põleng Suur-Sõjamäe tänaval asuvas AS Epler-Lorenzi jäätmejaamas hävitas ka osaliselt kõrval asuva pakendikeskuse kesklao. Põlesid mitmesugused ohtlikud ained. Fotol vedelkütuse ning kustutusvee segu. Foto: Taavi Sepp / Postimees / Scanpix

Keskkonnaamet leppis Tallinna külje all Suur-Sõjamäe tänaval põlenud ohtlike jäätmete kogumiskeskust omava ettevõttega kokku tegevused läheduses oleva keskkonnareostuse likvideerimiseks. 

Keskkonnaameti Harjumaa büroo juhataja Tarmo Tehva ütles, et keskkonnaamet leppis ohtlike jäätmete kogumiskeskust omava ettevõttega kokku esmase kava keskkonnareostuse likvideerimiseks ning ettevõte on tegevustega juba alustanud.

„Ettevõte peab likvideerima tulekahjust põhjustatud keskkonnakahju ohu. Näiteks peavad nad puhastama ettevõtte vahetus läheduses paikevad kraavid reostunud kustutusveest ja tagama sadevee kanalisatsiooni kaudu keskkonda jõudnud nõuetele mittevastava kustutusvee kogumise ja käitlemise,“ rääkis Tehva. 

Samuti peavad ettevõtte esindajad selgitama välja reostuse mõju põhjaveele ja analüüsima perioodiliselt Mõigu poldri sadeveesüsteemis paiknevat nõuetele mittevastavat vett. „Tööde lõppastmes soovib Keskkonnaamet, et meile esitatakse ettevõtte poolt reostusuuring ning ekspertarvamus reostuse ulatuse kohta, koos pinnaseproovide võtmise ja järelseirega. Kindlasti võtavad tööd aega ning jätkuvad suvekuude vältel,“ täpsustas Tehva. 

23. mail sai häirekeskus teate, et Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval süttis põlema ohtlike jäätmete kogumiskeskus. Põleng oli laiaulatuslik, kustutusveest tingituna on Suur-Sõjamäe piirkonnas mitmes kraavis nõuetele mittevastav saastunud kustutusvesi. 

Keskkonnaamet alustas Suur-Sõjamäe tänava tulekahju osas kriminaalmenetlust. Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb keskkonna saastamist ettevaatamatusest. Uurimist viib läbi keskkonnaamet ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Rohegeeniuse uudiskiri

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.