Keskkond

Uikala prügilas said puudujäägid kõrvaldatud

Prügila.Foto: Shutterstock

OÜ Ekovir on praeguseks likvideerinud Uikala prügila ladestusalalt seal üle kolme aasta seisnud pallitatud jäätmed, samuti on täidetud segaolmejäätmete vaheladustamise nõuded – sellega on mõlemad ettekirjutused täidetud.

2019. aasta novembris algatas tollane keskkonnainspektsioon osaühingu Ekovir suhtes haldusmenetluse, mille eesmärk oli likvideerida ladustusalalt üle kolme aasta ladustatud pallitatud jäätmed. Ettekirjutuse täitmine oli ette nähtud etappide kaupa lõpliku tähtajaga mullu 31. detsember. Tähtaegade ületamise eest on ettevõttele määratud sunniraha kogusummas 69 000 eurot, mis on praeguseks ka tasutud.

„11. mail toimunud kontrolli käigus veendusime, et osaühing Ekovir on vastavalt ettekirjutusele kõik pallitatud jäätmed ladestanud, kokku 14 214,32 tonni. Seda tõendavad dokumendid on keskkonnaametile esitatud ja seega saame ettekirjutuse lugeda täidetuks,“ rääkis keskkonnaameti keskkonnakasutuse järelevalve arendusosakonna peainspektor Kaidi Kattai.

Ka ladestamisega kaasnev keskkonnatasu on keskkonnaametile deklareeritud.

„Teise ettekirjutuse tegime osaühingule Ekovir 2020. aasta juulis ja sellega kohustasime ettevõtet 31. märtsiks 2021 vaheladustama lahtiselt seisvaid segaolmejäätmeid kindlate mõõtmetega aunades, mis oleks kooskõlas Uikala prügila keskkonnakompleksloaga ja tagaks jäätmete aeroobse lagunemise. Ettekirjutuse täitmiseks tuli ettevõttel likvideerida suur segaolmejäätmete hunnik, millega oli seotud enamik Uikala prügilas toimunud põlengutest. Seega on praeguseks oluliselt vähenenud tulekahju tekkimise oht prügilas,“ lisas Kaidi Kattai.

Kolmapäeval tehtud vaatlus näitas, et kõik segaolmejäätmed on aunadesse paigutatud ja võib ka teise ettekirjutuse täidetuks lugeda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.