Looduses liikumine

3 ägedat vähetuntud matkarada, mida sel nädalavahetusel kindlasti külastada

Vanajõe oru matkarada.Foto: Martin Mets

Käes on sügise kõige kaunim aeg ja värvidemäng looduses võtab hingetuks. Kõige parem on kogu seda ilu nautida RMK matkaradadel. Toome siin ära kolm väga ägedat, aga vähetuntud rada, mida kindlasti külastama peaks.

Vanajõe oru õpperada Hiiumaal

Foto: Martin Mets

Rada kulgeb kord sügaval orus kord kõrgel kaldal mööda korralikult lookleva jõe serva. Vahepeal viib matkarada isegi kuue meetri kõrgusele. Raja ehk ainukeseks miinuseks on, et see on kõigest kilomeeter pikk ja läbitav poole tunniga, aga algajale matkajale on see kindlasti paras pikkus.

Altja loodus- ja kultuurilooline rada

Foto: rmk.ee

Kolme kilomeetri pikkune matkarada Lääne-Virumaal mere ääres tutvustab korraga nii kohalikku loodust kui kultuurilugu. Rada viib matkaja läbi metsa mere äärde ja toob siis jälle küla keskele tagasi. Tutvuda saab ka legendaarse Altja kõrtsihoonega.

Taevaskoja-Otteni-Taevaskoja matkarada

Foto: rmk.ee

3,8 kilomeetrit pikk matkarada kulgeb läbi filmist “Viimne reliikvia” tuntuks saanud minikanjoni. Lisaks sellele viib tee mööda osaliselt säilinud vesiveskist, vesiveskisillast ja metsavendade punkrist. Avanevad maalilised vaated kõrgete kallastega Ahja jõele.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses