KIK toetab huviringide looduslaagreid

Foto: Shutterstock

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab haridusasutusi lastele ja noortele suunatud keskkonnateemaliste õppekäikude ja loodusringide laagrite korraldamisel, toetust saab taotleda 3. aprillist kuni 2. maini.

KIK-i keskkonnateadlikkuse valdkonnajuhi Rita Jürmanni sõnul pakub keskkonnateemalistes õppeprogrammides ja laagrites osalemine lastele võimaluse teadmisi rikastada ja luua seoseid lasteaia- ja koolitundides õpituga.

“Lapsi aktiivselt kaasavad õppeprogrammid pakuvad harilikule koolitunnile täiendust – õppekäigul tärkab raamatutarkus ellu. Ka laagrites omandavad lapsed praktiliste tegevuste ja mängude käigus uusi teadmisi looduses toimuva ja elurikkuse kohta. Nii õpivad lapsed ümbritsevat väärtustama ja hoidma,” lisas Jürmann.

Toetust saab loodus- ja keskkonnahariduskeskuste õppekäikudel ja -programmides osalemiseks, toetatakse lasteaia koolieelse rühma ja põhikooli klassi osalemist loodus- ja keskkonnahariduskeskuste või keskkonnakaitse ja -kasutusega seotud ettevõtete õppeprogrammides. Õppekäik peab toimuma vahemikus 1. september 2023 kuni 31. august 2024 ning toetuse suurus on 200 eurot ühe osaleva grupi kohta.

KIK-i keskkonnateadlikkuse projektikoordinaatori Angelika Verši sõnul kinnitati sel aastal uuendatud keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskava, mille üheks oluliseks teemaks on keskkonnahariduse kvaliteedisüsteemi arendamine.

“Eesti Keskkonnahariduse Ühingu eestvedamisel toimuva programmide kvaliteedihindamise käigus on juba 726 õppeprogrammi saanud kvaliteedimärgise ehk muraka märgi. Sellest lähtuvalt on taotlemise üheks tingimuseks, et vähemalt 50 protsenti haridusasutuse poolt planeeritavatest õppeprogrammidest kannaks muraka märgist. Märgis näitab, et programm on igakülgselt läbi mõeldud ning õpilaste õppekäiguks nii sisuliselt kui ka metoodiliselt ette valmistatud,” lisas Verš.

Toetuse taotlemine toimub e-toetuse keskkonnas kuni 2. mai kell 17. Mõlema toetuse tingimusi tutvustav infotund toimub 6. aprillil kell 15 veebi teel. 

KIK-i toel on aastate jooksul loodusteadmisi saanud juba enam kui 700 000 last, kes lasteaia või kooli eestvedamisel on osalenud mõnes õppeprogrammis. Üksnes eelmisel aastal osales 8034 programmis 150 545 last. Samuti toimus eelmisel aastal KIK-i toel 19 loodusteemalist laagrit, millest võttis osa 373 õpilast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.