Looduses liikumine

Läänemaal peetakse 1. mail linnumessi

Linnuvaatlejad.Foto: Shutterstock

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub kõiki linnuhuvilisi pühapäeval, 1. mail Läänemaale Haeskasse tähistama oma 101. sünnipäeva. Pidulised saavad osa võtta linnuretkedest ja -vaatlusest, samas peetakse ka linnumessi.

Linnuretked algavad kell 8 ja 11 ning kestavad ligikaudu kaks tundi. Kogunemine on Puise bussipeatuses, kust liigutakse edasi marsruudil Puise-Põgari-Haeska. Linnuretkel osalemine on tasuta, vajalik on oma transport. Retk lõpeb linnumessil.

Haeska linnutornis saab linde vaadelda Eesti Ornitoloogiaühingu töötajate juhendamisel kell 10.30–16.30.

Tegevustes osalejatel palume riietuda vastavalt ilmale, võimalusel kaasa võtta binokkel ja vaatlustoru, teatas ühing.

Retked ja linnuvaatlus kuuluvad Haeskas toimuva linnumessi kavasse. Linnumessil saab osta ka linnuraamatuid ja ornitoloogiaühingu meeneid.

Linnumess toimub 1. mail kella 10–17 Läänemaal Haeska vaatlustorni ümbruses. Lisaks Eesti Ornitoloogiaühingule on kohal ka Soome linnuklubi Viron Lintuseura, linnuvaatlus- ja fototehnika pakkujad. Osalemine on kõigile tasuta. Linnumessi korraldab Matsalu Rand MTÜ. Rohkem teavet linnumessi kohta saab Facebooki lehelt www.facebook.com/events/653454505955674.

Eesti Ornitoloogiaühing on Eesti vanim ja suurim lindude uurimisele, kaitsmisele ja tutvustamisele pühendunud organisatsioon, mis asutati 1. mail 1921.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.