Nädalavahetusel pildistavad loodusfotograafid Alutaguse rahvuspargis karusid

Foto: Tiit Hunt

Saabuval nädalavahetusel peab ligi 40 loodusfotograafi Vereta Jahti Ida-Virumaa metsades, et jäädvustada Kirde-Eestile iseloomulikku loodust ja hea õnne korral saada pildile ka tänavust jahilooma karu.

Sel aastal juba 25. korda toimuv Vereta Jaht kestab 20. mai pärastlõunast kuni 22. mai keskpäevani, mil fotograafid kogunevad Alutaguse rahvuspargi külastuskeskuses asuvasse baaslaagrisse.

„Tänavune Vereta Jaht toimub Alutagusel, sest Ida-Virumaa on Eesti kõige karurikkam piirkond ning seetõttu on fotoküttidel just siinsetes metsades kõige suurem tõenäosus pildistada karusid. Ametlike andmete põhjal olid ülemöödunud talvel siin seitsmeteistkümnes karupesas pojad. Karul sünnib keskmiselt kaks-kolm poega. Need 30-40 pea pooleteise aasta vanust poega on äsja alanud karude jooksuajal jäetud ilma vanemliku hooleta ning nad peavad nüüd omapäi eluga hakkama saama. Eks sellised hüljatud ja algul veel üsna sihitult kulgevad karutotud võivad ka Vereta Jahi küttide kergeks saagiks langeda,“ selgitas zooloog ja fotokonkursi korraldaja Tiit Hunt kohavalikut.

Hundi sõnul osaleb selleaastasel võistlusel üle 40 fotograafi, kelle hulgas on nii iga-aastaseid osalejaid kui ka mõned uued tegijad. 

Kevadisel fotojahil pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 65 huvitavamat fotot, mida saab imetleda suvel avataval fotonäitusel RMK Tallinna kontori ehk Metsamaja hoovis (Toompuiestee 24, Tallinn), Toompargi kõrval.

Aastate jooksul on loodusfotovõistlusel jahitud nii imetajaid, linde, kalu, taimi kui ka iseloomulikke maastikke. Jahiloomaks on olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits, metskits, ronk, kährik ja mink.

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Vereta Jahti korraldavad Tiit Hunt, Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.