Looduses liikumine

Ole ettevaatlik! Enne, kui lehehunnikule tule otsa paned, uuri, kes seal all võib olla

Foto: Pixabay

Olgugi et meil jääb aina vähemaks lehehunnikute põletamist koduaias või taluõuedel, tehakse seda ikka. Inimese elupaiku armastavad aga ka siilid. Neile meeldib lehtedes tuhnida ja sealt toitu otsida ja kui sügisel ilmad soojad, siis siblivad nad õue peal ringi veel päris pikalt.

Iga kord me aias siili ei märka, samas väärib see loomake kaitset teinekord ka meie endi eest, eriti siis, kui paneme lehehunnikule hoolimatult tule otsa ega kontrolli, kes selle hunniku all võib tukkuda. Et siil armastab lehti, seda näitab kas või seegi, et ta veedab oma talveune sambla, lehtede ja kõrtega vooderdatud pesas ja mine sa siili tea – võibolla oli tal juba mõttes valmis vaadatud just see lehehunnik, mille sa põlema otsustad panna. Nii et enne süütamist alati kontrolli, ega lehehunniku all kedagi parajasti pole.

Siil sinu valdustes on nagu üks tubli kass, kes närilisi majast ja aidast eemal hoiab. See okaskera toob palju kasu nii metsas kahjurputukate kui ka koduaias tigude hävitajana, nii et hoia siis silmad lahti.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.