Looduses liikumine

Räätsadega rappa ja šamaanitrummi saatel retkele: matkad, millega jõulude paiku liituda

Foto: Pixabay

Seekordseteks jõuludeks pole ilmateate järgi lund oodata, aga tühja sellest. Loodus pakub võimalust liikumiseks lumega või lumeta ja päevakese jõulupühade paiku ikka leiab, et ravida jõulusöömast tekkinud pohmelli ja hingata tubli sõõm värsket õhku. Kui sa niisama oma tavapärastel radadel käia ei soovi, siis siit sulle mõned valikud, kuhu hinge kosutama minna.

Räätsamatk Rubina soo rabas toimub 25. detsembril algusega Tõrva kandist. Kuigi matka raskusastmeks on korraldaja poolt märgitud keskmine, siis kohandatakse matka tempot vastavalt osalejatele ning lohutuseks pelgajatele – kõik, kes suudavad talvel jalgsi liikuda, tulevad toime ka rabas räätsadel astumisega. Põhiline, et riietus seljas sobilik. Mööda metsasihti soolaugaste vahelt rabasaareni ja tagasi toimuv matk võtab aega umbes 3-4 tundi ja on 4-6 km pikk. Rohkem infot leiad siit.

Jõulumatk talvises Taevaskojas toimub 26. detsembril. 7-kilomeetrisel matkal pajatab retkejuht ka Taevaskojaga ja “Viimse reliikviaga” seotud legende ja lugusid. Kui seitse kilomeetrit tundub liiga pikk, saab valida ka lühema, 3-kilomeetrise raja. Rohkem infot leiad siit.

Samal päeval saab ka Elistvere loomaparki minna õnnitlema 22-aastaseks saavat karu Karoliinat, kellele tuleb külla ka jõuluvana. Jõulusünnipäeval keerleb loosiratas ning lastele on mõeldud mitmesuguseid tegevusi. Rohkem infot siit.

Pikema matkatiiru saab aga teha, kui ühined matkaseltskonnaga jõulumatkal Krani lõkkeplatsile 29. detsembril. Aegviidust Krani lõkkeplatsile on umbes 10,5 km, edasi-tagasi korralik 21 km ja rännakul saab kuulda ka parmupilli ja šamaanitrummi. Rohkem infot leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.