Looduses liikumine

Üleskutse: võta looduses liikudes kaasa prügikott ja korja väiksem praht üles

Prügi metsas.Foto: Shutterstock

Kehtestatud eriolukorra tõttu on praegusel ajal looduses liikumine pea ainus koduväline meelelahutusvorm. Näiteks terviseradade parklates on autosid rohkem kui kaubanduskeskuste juures.

See on hea aeg võtta ühes prügikott, et teele jääv väikepraht üles noppida ning ära visata sinna, kus selle koht algselt oleks pidanud olema – prügikasti.

Erametsakeskus tegi selleks eile eraldi üleskutse: “Et inimesed veedavad lähinädalatel tõenäoliselt rohkem aega looduses, on meil ühiselt võimalik üles näidata tänulikkust oma elukeskkonna suhtes ja väikeprügi metsast kaasa võtta, et keerulisel ning segasel ajal oleks rohkem silmailu. Lisaks ei riiva loodusesse viidud jäätmed ainult silma vaid on ohuks nii keskkonnale kui metsaelustikule.”

Teistele eeskuju andmiseks võiks Erametsakeskuse sõnul jagada sotsiaalmeedias oma koristuskäike teemaviidetega #minemetsa ja #eestimetsadprügivabaks. Riigimetsa Majandamise Keskus koristas mullu riigimetsadest 250 tonni prügi. Prügistatistika erametsadest puudub, kuid hinnanguliselt jääb probleem erametsades vähemalt samasse suurusjärku RMK-ga.

Kui üksiku paberitüki või tühja plastmasspudeli saab igaüks metsast ise kaasa võtta, siis suurema prügihunniku leidmisel tuleks sellest teavitada Keskkonnainspektsiooni keskkonnainfo telefonil 1313 või e-posti aadressil 1313@112.ee või kohalikku omavalitsust.

Kui prügistajat ei suudeta tuvastada, lasub prügi koristamise kohustus maaomanikul, kelleks on kas erametsaomanik või RMK.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.