Looduses liikumine

Väga zen: linnu- ja loomakaamerad toovad sinuni kauni metsaelu

Foto: Pixabay

Üks hea võimalus puhata ja südamesse rahu tuua on minna metsa jalutama. Lumi sajab vaikselt ja linnud laulavad. Kui aga oled pigem selline, kes ei taha praegu nina välja pista, siis saab looduse ka tuppa kätte tuua.

Praegu käib näiteks talilindudel eriti vilgas tegevus. Looduskalendril on juba mitmendat hooaega üleval talilinnukaamera, kus saad otsepildis jälgida, kuidas linnud talvel metsas oma toidumajas Kooraste järve kaldal toimetavad. Kui sind huvitab, mis linnud praegu Kooraste söögimajas käivad, siis seda aitab sul tuvastada Linnuvaatleja.

RMK metsakaamerate vahendusel saab piisava kannatuse olemasolul näha ka loomi. Saaremaale üles pandud punahirvede söödakohas võib neid kauneid metsaloomi otsepildis kohata, kuid kaamerasilma ette võivad sattuda ka muud loomad. Punahirvede kaamera on üleval siin. Sealt on näha, et loomadele on viidud ilusaid priskeid porgandeid – nii et kui kuskil sellisesse kohta satud, siis need porgandid ei ole ärakorjamiseks…

Mägra toimetamisi on aga kõige parem jälgida õhtupimeduse aegu, sest päevavalguses see elukas end naljalt ei ilmuta. Viimati nähtigi mäkra RMK mägrakaameras detsembri alguses – koos rammusate mäkradega püüti siis kaamerasse ka veidi õnnetus olukorras rebane, halljänes, hiir ja metskits.

Looduskaitsealuse mägra sagimisi saad aga laivis jälgida siin.

Kui sind aga huvitab, mis toimub vee all, siis saab vaadelda ka kalakaamerat.

Samas loodus pakub vahel ka naljakaid juhtumisi. Nii sattus sügisel RMK kaamerasse kobras, kes sai sõna otseses mõttes puuga pähe. Loodetavasti pääses see kiire ujuja vaid ehmatusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.