Looduskaitse

Harku järve koristuspäeval koguti üle poole tonni prügi

Foto: Mariliis Maasik

Täna, 12. juunil toimus Harku järvel koristuspäev, mille käigus koguti üle poole tonni prügi, enamiku selle moodustasid autorehvid ning klaas- ja plasttaara ning muu olmeprügi.

Koristuspäev toimus esimest korda spetsiaalsete kajakkidega, mis on valmistatud prügi kogumiseks veekogudelt ja rannikualadelt.

Koristuspäeval osales 50-60 vabatahtlikku, kes tegid kolme tunni jooksul prügist puhtaks Harku järve ja selle veeäärsed alad. Kokku koguti üle poole tonni prügi. Enamiku prügist moodustasid autorehvid, klaas- ja plasttaara ning muu olmeprügi.

“Veekogude reostus on kasvav keskkonnaprobleem maailmas,” sõnas Let’s Do It World president Heidi Solba. “Paljudes riikides puudub täna endiselt prügikäitlussüsteem, mistõttu lükatakse prügi sageli kahetsusväärselt just jõkke, kust see jõuab merre. Reedel ellu kutsutava koristusaktsioonidega tõmmataksegi tähelepanu veekogude hoidmise vajadusele ning tuuakse kokku osapooli prügiprobleemile lahenduste leidmiseks.”

Koristuspäevast võttis osa ka president Kersti Kaljulaid ja sellega anti avapauk Maailmakoristuse uuele ülemaailmsele projektile, mille käigus koristatakse eri riikides puhtamaks saastunud jõgesid, järvesid ja meresid. Aktsioonid toimuvad kogu aasta vältel, mille tarvis saadab Eesti veespordivarustuse tootja Tahe Outdoors eri maailma riikidesse 200 kajakki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.