Looduskaitse

Põltsamaa vahetab aastas välja 3 miljonit kõrt ja säästab tonni plasti

Paberkõrred.Foto: Shutterstock

Orkla Eesti Põltsamaa tehas läheb kõrrejookide tootmisel järk järgult üle paberist kõrte kasutamisele. Aastas lisatakse kõrrejoogile 3 miljonit kõrt, seega jääb kõrrevahetusega turule saatmata ligi tonn plasti.

„Kõige üllatavam oli meie jaoks see, et jalutuskepi kujulise paberkõrre leidmine oli arvatust keerulisem,“ sõnas Orkla Eesti brändijuht Eve Jürisoo. „Lisaks sellele, et paberkõrs on loodussõbralikum, peab sellest olema ka mugav juua,“ selgitas Jürisoo.

Paberkõrtele üleminek toimub etapiviisiliselt. Esimesena asendati mai teises pooles plastkõrs paberkõrrega Põltsamaa 0,2 liitrisel maasika-punasesõstrajoogil ning see on juba poodidesse teel.

Orkla Eesti on üks kõige suuremaid toiduainetööstuse ettevõtteid Eestis. Lisaks toiduainete tootmisele Kalevi ja Põltsamaa tehastes, esindab ettevõtte mitmeid teisi Orkla kontserni hinnatud brände Eestis. Orkla Eesti tooteportfelli kuuluvad Kalevi maiustused, Põltsamaa mahlad, hoidised ja supid, Felixi kastmed, Taffeli krõpsud jpt. Orkla Eesti peamisteks turgudeks koduturu kõrval on Skandinaavia riigid ning Läti ja Leedu. Ettevõtte annab tööd enam kui 500-le inimesele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.