Looduskaitse

Sõrulased hääletasid taas tuuleparkide vastu

Foto: Shutterstock

Torgu osavallakogu toetas ühehäälselt juba varem Torgu vallavolikogu poolt vastu võetud otsust, et ollakse tuuleparkide rajamise vastu, kirjutab Saarte Hääl.

Hiljuti avalikustatud Saaremaa valla üldplaneeringus on Sõrve poolsaarele märgitud võimalik tuuleparkide rajamise ala, kusjuures tuugenite lubatud kõrgused on suurimad ehk kuni 340 meetrit. Osavallakogu liikmetel tekkis küsimus, miks endise Torgu valla volikogu otsus, et tuuleparke Torgu valla territooriumile juurde ei rajata, pole valdade liitumislepingu järgselt siiani jõus.

“Ma usun, et Saaremaal ei ole kohane taastuvenergia Euroopa ja riiklikke eesmärke lihtsalt ignoreerida ja vaikides tarbida põlevkivist toodetud keskkonnavaenulikku energiat,” märkis sõrulaste protesti kommenteerides Saaremaa vallaarhitekt Mark Grimitliht.

Üldplaneering on praegu eskiisi vormis ning sinna on märgitud potentsiaalsed alad. Need on moodustatud nii, et jääksid olemasolevatest elamutest 1000 ja alevikest 2000 meetri kaugusele. Tegemist ei tohi olla kaitsealadega või aladega, kus elavad esimese või teise kaitsekategooria loomad.

Üldplaneeringu avalik väljapanek ja arutelu ongi tema selgitusel vajalik kogukonnaga ühise keele leidmiseks, kuhu ja mis tingimustel tuuleparkide alad planeeritakse. “Kas näiteks tuuleparkide arendajate iga-aastane investeering ümbruskonna ruumi võiks mõlemaid pooli eesmärgile lähemale tuua või mitte,” tõi ta välja ühe kaalumise koha.

Kui osavallakogu ja Saaremaa elanike valdav seisukoht jääb eitavaks, siis vallaarhitekti kinnitusel sellega ka arvestatakse.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.