Algaval nädalal langeb temperatuur öösiti alla nulli, sageli sajab vihma

Foto: Pixabay

Eesoleval nädalal lisandub meile Põhja-Jäämere ümbrusest külma õhku. “Aednikud, olge valmis oma külmakartlike taimede eest hoolt kandma,” hoiatas sünoptik Kairo Kiitsak. “Külmematel öödel langeb õhutemperatuur (2 m kõrgusel) alla 0 kraadi. Maapinnal (2 cm kõrgusel) on võimalik temperatuuri langus -3..-8 kraadini.”

Ilmateenistuse teatel sajab esmaspäeva öö hakul kohati hoovihma, sekka võib ka lörtsi tulla. Pärast keskööd selgineb ja sadu lakkab. Puhub läänekaare tuul 4-10, enne keskööd põhjarannikul puhanguti kuni 14 m/s. Õhutemperatuur on -1..+5°C.

Päeval pilvisus tiheneb. Kohati sajab hoovihma, õhtupoolikul on sadu laialdasemalt. Puhub edela- ja läänetuul 3-9, pärastlõunal puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on 7..13°C.

Teisipäeva öö hakul on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vihma, sekka võib lörtsi tulla, hommikuks pilvisus hõreneb ja sadu lakkab. Puhub edela- ja lõunatuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on 2..7°C.

Päeval jõuab vihmasadu saartele ja levib üle maa kagu suunas, õhtupoolikul lääne poolt alates sadu lakkab ja selgineb. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-12, puhanguti kuni 15 m/s, pärastlõunal pöördub tuul saartelt alates läände ja loodesse. Õhutemperatuur on 8..13, Kagu-Eestis kuni 15°C, pärastlõunal lääne poolt alates langeb.

Kolmapäeva öösel on selge ja vähese pilvisusega ilm. Öö hakul sajab Ida-Eestis kohati vihma. Puhub lääne- ja loodetuul 3-9, enne keskööd põhjarannikul puhanguti kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on -2..+3°C.

Päeval on mitmel pool lühiajalisi sajuhooge. Puhub läänekaare tuul 2-8 m/s. Õhutemperatuur on 6..11°C.

Neljapäeva öösel on selge, hommikul lisandub pilvi, kuid püsib olulise sajuta ilm. Puhub läänekaare, hommikuks pöördub loodesse ja põhja 2-8 m/s. Õhutemperatuur on -1..+3°C.

Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Mitmel pool on lühiajalisi sajuhooge. Puhub valdavalt põhjakaare tuul 3-9 m/s. Õhutemperatuur on 5..10°C.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.