Loodusnähtused

Hoiatus: Eestit ootab ees väga tormine öö

Torm Tallinnas.Foto: Andres Haabu, Postimees

Esimene korralik sügistorm on kohal: juba varajasel pärastlõunal oli üle Eesti hulganisti elektrikatkestusi ja neid lisandub üha.

Riigi Ilmateenistuse andmetel on tormiohtlikumateks piirkondadeks Lääne-Eesti saared ja mandri lõunaosa. Lõuna-Eestile on antud teise astme tormihoiatus, mis tähendab, et ilm on ohtlik. Esineb tavatuid ilmastikunähtusi. Tuleb olla väga tähelepanelik ja jälgi pidevalt ilmaprognoosi. Tuleb olla teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud. Järgida kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.

Teatud alale Kesk-Eestist on antud esimese astme hoiatus, mis palub silmas pidada, et ilmastikutingimused on ettearvamatud.

Facebooki-leht Ohtlikud ilmanähtused Eestis annab teada, et enne kella kolme oli Eestis elektrita juba enam kui 9000 majapidamist. Tuulepuhangud küündivad Lõuna-Eestis 20 meetrini sekundis ja üle sellegi. Õhtu edenedes tõusevad puhangud 25 meetrini sekundis.

Leht meenutab, et tormi eel tuleb õuelt korjata ära kõik kergesti lendu minevad esemed ning parkida autod puudest eemale.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.