Loodusnähtused

Järgmisest nädalast hakkab lund sadama

Lumi.Foto: Pixabay

Kes tahab veel sel aastal kauneid sügisilmasid nautida, peab kiirustama: järgmisest nädalast hakkab lund sadama.

Riigi Ilmateenistus annab oma nädalaprognoosis teada, et järgmise nädala alguses langevad õhutemperatuurid märgatavalt ja sisemaal võib lund sadada.

Esmaspäeval (28.10) tungib madalrõhkkonna serva mööda põhjakaarest külm jõuliselt sisse. Sajuhooge on kohati ja vihma sekka tuleb ka lörtsi. Loodetuul on öösel veel tugev, päevaks rahuneb ja pöördub läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel -2..+3, rannikul kuni 6, päeval 3..7°C.

Teisipäeval (29.10) jääb Soome ja Venemaa kohal tiirlema madalrõhkkond ja selle lohk liigub üle Eesti. Toob sajuhooge nii vihma kui lörtsina, idapoolsetes maakondades ka lumena. Tuul pöördub läänekaarest põhjakaarde ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -2..+2, rannikul kuni 4, päeval 1..4°C.

Kolmapäeva (30.10) öösel liigub kuivema ilmaga kõrgrõhuhari üle Eesti. Puhub võrdlemisi tugev läänekaare tuul. Õhutemperatuur on -4..+1, rannikul kuni 6°C. Päeval liigub loodevoolus Norra merelt madalrõhkkond Soome ja laieneb üle Eesti ning toob vihma ja lörtsihooge. Edela- ja läänetuul võib veel tugevamaks tõusta. Õhutemperatuur on 3..8°C.

Neljapäeval (31.10) ulatub madalrõhkkonna serv üle Eesti. Vihma- ja lörtsihooge on sagedasti. Tuul on öösel tugev ning puhub läänest ja loodest, päeval pöördub põhjakaarde. Õhutemperatuur on öösel -1..+3, rannikul kuni 6, päeval 1..6°C.

Reedel (1.11) madalrõhkkonna mõju väheneb. Kohatised sajuhood tulevad lörtsi- ja lumena, rannikul ka vihmana. Tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..-5, rannikul kuni +3, päeval 0..+4°C.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.