Loodusnähtused

Lähipäevad toovad nullilähedasi temperatuure ja tuisku

Foto: Pixabay

Eeloleval nädalal jäävad õhutemperatuurid nulli lähedale, paiguti sajab vihma, lund ja lörtsi ning tuiskab.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu teisipäeva pilves ilm. Lumesadu laieneb Edela-Eestist põhja. Tuiskab, saartel tuleb sekka ka lörtsi ja vihma ning varitseb jäiteoht. Puhub kagutuul 5-12, saartel ja rannikul puhanguti 16 m/s. Õhutemperatuur on -1 kuni -7, saartel ja läänerannikul 0 kuni +1 kraadi. Hommikuks läheb veidike soojemaks. Teisipäeva öösel on pilves ilm. Mitmel pool sajab lund, lörtsi ja vihma ning kohati tuiskab. On jäiteoht. Puhub kagu- ja lõunatuul, saartel ka edelatuul kiirusega 4-10 m/s. Ida-Eestis ja rannikul ulatuvad puhangud kuni 15 m/s. Õhutemperatuur tõuseb 0 kuni +4 kraadini.

Kolmapäeva öösel on pilves ilm. Ida-Eestis sajab vähest lund ja lörtsi ning kohati tuiskab. Lääne-Eestis sajab nõrka vihma ja on jäiteoht. Puhub lõunakaaretuul 5-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +3 kraadi. Kolmapäeva päeval on pilves ilm. Ennelõunal sajab kohati veidi, pärastlõunal levib uus sajuala läänest itta. Lääne-Eestis sajab lörtsi ja vihma, Kesk- ja Ida-Eestis lund ja lörtsi ning tuiskab. On jäiteoht. Lõuna- ja kagutuul tugevneb 5-11, puhanguti 14, saartel ja rannikul 9-14, puhanguti 20 m/s. Õhutemperatuur on -2 kuni +2 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Ida-Eestis läheb lume- ja lörtsisadu üle vihmaks ning kohati tuiskab. Lääne-Eestis sajab lörtsi ja vihma ning varitseb jäiteoht. Hommikuks sadu hõreneb. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +4 kraadi. Neljapäeva päeval on pilves ilm. Kohati sajab lörtsi ja vihma. On jäiteoht. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-11, rannikul puhanguti 15 m/s. Õhutemperatuur on 0 kuni +5 kraadi.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.