Loodusnähtused

Lähipäevad veel suurt külma ei too, aga tõuseb tugev tuul

Tuuline ilm Tallinnas.Foto: Eesti Meedia / Scanpix

Sügisesed madalrõhkkonnad toovad eelolevaks nädalaks tugevat tuult, mis ulatub rannikul paiguti 22 meetrini sekundis.

Keskkonnaagentuuri teatel on ööl vastu teisipäeva saartel ja läänerannikul vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Ida- ja Lõuna-Eestis on pilves ilm ning sajab vihma – sadu on kohati tugev. Puhub põhja- ja kirde-, Lääne-Eestis ka loodetuul 8-12, puhanguti 17, saartel ja rannikul kuni 22 m/s. Hommikuks veidi nõrgeneb. Sooja on 5-11 kraadi.

Teisipäeva päeval on saartel vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Mandril on enamasti pilves ja vihmane ilm, pärastlõunal sadu järk-järgult lakkab ja õhtuks pilved hajuvad. Puhub põhja- ja loodetuul 5-10, puhanguti 13, saartel ja rannikul kuni 17 m/s. Õhtuks tuul nõrgeneb. Sooja on 7-13 kraadi.

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Vastu hommikut pilvisus tiheneb, nõrk vihmasadu levib saartelt mandrile. Puhub valdavalt läänekaaretuul 2-8 m/s, hommikul tugevneb lõuna- ja edelatuul 5-10, saartel puhanguti 14 m/s. Õhutemperatuur on Ida-Eestis 0 kuni +6, Lääne-Eestis 5-11 kraadi.

Kolmapäeva päeval on pilves, üksikute selgimistega ilm. Ajuti sajab vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-10, saartel ja rannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 10-15 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm. Kohati sajab vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-10, rannikul puhanguti 13 m/s. Hommikul tugevneb lääne poolt edelatuul 8-13, puhanguti 17, saartel ja rannikul kuni 22 m/s. Sooja on 8-13 kraadi.

Neljapäeva päeval on pilves selgimistega ilm. Vihmasadu levib saartelt üle mandri itta. Pärastlõunal läheb lääne poolt selgemaks. Puhub edelatuul 8-13, puhanguti 17, saartel ja rannikul kuni 22 m/s. Sooja on 12-16 kraadi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.