Loodusnähtused

Õhusooja maksimumid lähipäevil enam üle 20 kraadi ei kerki

Suure sooja ja kuivaga on nüüd mõneks ajaks jälle ühelpool.Foto: Shutterstock

Ilmateenistuse prognoosi järgi lähipäevil õhusooja maksimumid enam üle 20 kraadi ei kerki. 

Reede öösel on muutliku pilvisusega ilm ja kohati võib hoovihma sadada. Puhub ida- ja kagutuul 3-9 m/s. Sooja on 7-12 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ja kohati võib äikest olla. Väiksem on saju võimalus Põhja-Eestis. Puhub ida- ja kagutuul 5-10, puhanguti 13 m/s. Sooja on 14-18, Virumaal kuni 20 kraadi, meretuulega rannikul on kuni 12 kraadi.

Laupäeva öösel on Lääne-Eestis selgimistega ilm ja sajab hoovihma. Kesk- ja Ida-Eestis on enamasti vähese pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kagutuul 3-8 m/s. Sooja on 7-12 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab hoovihma ning on äikeseoht. Puhub ida- ja kagutuul 3-8 m/s, pärastlõunal vaibub ja on muutliku suunaga. Lääne-Eestis on sooja 14-18, ida pool võib tõusta 20 kraadi ümbrusse, meretuulega rannikul on sooja kuni 12 kraadi.

Pühapäeva öösel on muutliku pilvisusega ilm. Mandril sajab mõnes kohas hoovihma, saartel on enamasti sajuta ilm. Tuul pöördub läänekaarde ja puhub 2-7, hommikul looderannikul puhanguti 11 m/s. Sooja on 5-11 kraadi. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma, suurem on saju võimalus Ida-Eestis. Puhub edela- ja läänetuul 5-10, Soome lahe ääres puhanguti 13 m/s. Sooja on 15-20, meretuulega rannikul kuni 13 kraadi. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.