Veebruaris jätkub pehme talv

Foto: Pixabay

Ilmateenistus prognoosib, et veebruar tuleb üldjoontes pehme talvise ilmaga, mille sekka satub ka lühiajalisi külmalaineid.

Esmaspäeva (6.02) öösel liigub sajupilvedest ümbritsetud madalrõhulohk üle Eesti, teeb ka tuisku. Vastu hommikut saab laialdasem sadu läbi. Tuul pöördub edelast läände ja loodesse ning pärast südaööd nõrgeneb. Õhutemperatuul on 0..-5°C, saarte rannikul kuni +1°C. Päeval on tõusva õhurõhu foonil üksikuid lumehooge. Puhub mõõdukas loode- ja põhjatuul. Õhutemperatuur on 0°C ümber – -3°C-st mandri sisealadel +2°C-ni saartel.

Teisipäeva (7.02) öösel liigub üle kõrgrõhuhari. Ilm on sajuta ja nõrga läänekaare tuulega. Pilvekiht on õhem ja õhutemperatuur langeb -3..-9, mandri sisealadel kohati alla -10°C. Hommiku poole tõmbub Lääne- ja Loode-Eestis ilm pehmemaks, sest üle Skandinaavia laieneb ulatusliku madalrõhkkonna serv. Tuul pöördub edelasse ja lõunasse ning tugevneb päeval. Lisandub pilvi, aga sadu tõenäoliselt meile ei jõua. Õhutemperatuur on -3..+3°C, ennelõunal Kagu-Eestis kuni -7°C.

Kolmapäeval (8.02) jätkub madalrõhkkondade kiire liikumine üle Norra mere Teravmägede suunas ja Põhja-Euroopasse kandub valitsevas edelavoolus soojemat õhku. Õhutemperatuur on öö hakul Lääne-Eestis -1..+2, Pärnu-Rakvere joonest ida pool -1..-6°C-ni, hommikuks tõuseb laialdaselt üle 0°C, Kagu-Eestis jääb tõenäoliselt veel miinuspoolele, päeval on +1..+4°C-ni, Kagu-Eestis 0°C ümber. Puhub tugev edelatuul. Taevas kattub pilvedega, aga sajuhooge on vaid üksikuid ja needki on nõrgad.

Neljapäeval (9.02) jõuab Norra rannikule uus tormine madalrõhkkond ja tõstab Läänemere ümbruses edelatuule väga tugevaks. Püsib olulise sajuta ilm. Õhutemperatuur on 0..+4°C, Kagu-Eestis võib napilt miinuspoolel olla.

Reedel (10.02) jääb Läänemere ümbrus aktiivse madalrõhkkonna lõunaserva. Edela- ja läänetuul on öösel ikka väga tugev, päeva peale veidi nõrgeneb. On kohatisi sajuhooge nii lörtsi ja vihmana. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis 0..+3, ida pool 0..-4°C, päeval 0..+4°C.

Pärast 10. veebruari on tugevneva kõrgrõhkkonna mõjul sajuhooge harvem ja ilm muutub uuesti külmemaks, õhutemperatuur võib mõnel ööl ka -15 °C ümbrusse langeda.

Kuu keskpaiku tõenäoliselt kõrgrõhuala nõrgeneb ning Atlandi madalrõhkkondadele avaneb võimalus Läänemere äärde soojemat õhku transportida ning ilm muutub pehmemaks, kuid öine õhutemperatuur peaks siiski valdavalt miinuspoolele jääma.

Kuu viimasel kolmandikul avaneb ehk kõrgrõhkkonnale võimalus meile mõneks päevaks kargemat ilma pakkuda. Kuid kuu lõpu poole muutub ilm sajusemaks, tuulisemaks ja soojemaks.

Kuu keskmine õhutemperatuur tuleb normist veidi kõrgem (norm -5,3..-1,4 °C). Sademeid on normi piires või pisut vähem (norm 29..49 mm).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.