Märgatud looduses

Haruldane kaader: loe, kuidas õnnestus fotograafil pildistada Harjumaal kitse jälgivat ilvest

Ilves, kes unistas kitsest.Foto: Rain Nirgi

Elukutseline videograaf ja droonioperaator Rain Nirgi tabas hetke, mil ilves ei pööranud tema olemasolule mingit tähelepanu, lastes endast pilti teha vaid mõnekümne meetri kauguselt.

Nirgi pildistas ilvest möödunud kolmapäeval päikeseloojangu ajal, kui käis jõe ääres jäälindu varitsemas. “Nägin umbes 200 meetri kaugusel ilvest kõndimas. Ilves jäi põlluservale istuma ja kitse passima, kes oli temast lootusetult kaugel,” rääkis Nirgi.

“Kuna tuulesuund oli soodne ja ilvese tähelepanu mujal, andis see mulle erakordse võimaluse talle suhteliselt ligi hiilida,” ütles ta. “Pilt on tehtud 30-40 meetri pealt.”

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Nirgi on loodust hobi korras pildistanud viis aastat, selle aja jooksul on ta kaamerasilm jäädvustanud seitse ilvest. Sel kevadel õnnestus Nirgil ka hunti üsna lähedalt fotografeerida, samuti on pildile jäänud nii enamik Eestis elutsevatest suurematest metsloomadest kui ka näiteks händ- ja värbkakk ning merikotkas.

Pildistasid Eestimaa looduses midagi ägedat? Saada oma pilt aadressil rohe@geenius.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.