Märgatud looduses

Kadrioru pargis vajas abi tosin kosklapoega

Kosklad Kadrioru pargi kanalis. F: Eesti Metsloomaühing

Metsloomaühingu vabatahtlikud aitasid üleeile Tallinnas kosklatibusid, keda Kadrioru pargi kanalitoru veevool kaasa kiskus ja kes ei saanud kanali järsust ja siledast servast üles ema juurde.

Kosklaid on Eesti vetes arvukalt, kuid siiski on nad inimestele üsna tundmatud linnud, seetõttu saigi Metsloomaühing kõigepealt hädakutse hoopis pardipoegade päästmiseks, teatas ühing Facebookis.

Tegelikkuses vajasid päästmist 12 väikest kosklatibu, kes ei saanud Kadrioru pargi kanali järsust ja siledast servast üles, et minna kaldale ema juurde ning keda veevool kiskus kanalitorudesse.

Kosklaema on lisaks enda poegadele ka veel teise pesakonna kosklatibude kasuema, kelle ta päev varem enda hoolde oli võtnud ning kõik need pojakesed ootasid nüüd päästmist.

Teada oli, et tibude ja ema püüdmine ei pruugi kõige paremini lõppeda ning pesakonna abistamiseks tuli leida ohutum moodus. Metsloomaühingu vabatahtlik meisterdas tibudele trepi, et neid selle abil veest välja ema juurde juhtida, kuid kahjuks ei taibanud tibud trepi eesmärki.

Inimeste harimine päästeoperatsiooni ajal ajas aga vabatahtlikel kergelt öeldes harja punaseks. Kohapeal selgus, et tibud olid Kadrioru pargis jalutajate seas justkui vaatamisväärsuseks, kellega koos ennast pildile sättida, endal koerad kaasas.

Tibud olid hirmunud ning põgenesid inimeste eest, keda see ei paistnud häirivat.

Kosklatibude abistamisel tuleb olla väga ettevaatlik, sest ohtu tundes võib ema põgeneda ning siis jäävad tibud vabatahtlike kasvatada. Kuna kosklaid on inimesel väga keeruline sööma saada, siis on suur oht, et tibud hukkuvad.

Metsloomaühingu vabatahtlikud teevad isiklike toimetuste kõrvalt kõik endast oleneva, et päästa väiksekeste elusid, kuid inimeste uudishimu ja soov ennast koos tibudega pildistada ei aita sellele sugugi kaasa.

Head inimesed, palun imetlege neid nunnusid linnupoegi eemal, jätame emale tema tibud ja tibudele elu.

Toeta Eesti Metsloomaühingu hoolealuseid:

Toetuse võib saata pangakontole:

EESTI METSLOOMAÜHING, EE952200221067573100

SWIFT/BIC kood: HABAEE2X

Selgituseks: “Metsloomade abistamiseks!”

Metsloomade aitamiseks vajalikke kulusid saad katta, helistades:

Nr 9009933 – annetad 5€

Nr 9009955 – annetad 25€

Palun kuula telefonis kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.