Märgatud looduses

Pildid ja video: fotograaf räägib, kuidas ta kohtus kahe uudishimuliku rebasepojaga

Tegusad rebasekutsikad.Foto: Monika De Oliveira

Fotograaf Monika De Oliveira trehvas kahe aasta eest rebastega, kes ei lasknud inimesel end häirida, vaid lubasid jälgida sedagi, kuidas käib hiirepüük.

De Oliveira sõitis põldude vahel, kui märkas rebasekutsikaid. “Arvasin, et nad panevad plehku, kui neile kohmakalt lähenesin, kuid uudishimulikum tuli hoopis mind uudistama,” sõnas ta. “Mõtlesin, et ta on nii noor ja rumal, et julgeb sedasi läheneda.”

Sõnum roheportaali peatoetajalt

Aitame sul tulevikuga kohaneda!

Muuda oma ettevõte metsapositiivseks ja süsinikuneutraalseks. Küsi meilt, kuidas muuta oma teenust, toodet või igapäevategevust nii, et saaksid anda maailmale rohkem kui sellelt võtta.

Arem rebasekutsikas püüdis kinni põlluhiire, mida ei soovinud aga enda kaaslasega jagada. “Võidukas rebasepoiss jalutas palaga põllule, teine luusis edasi, ise samas kogu aeg kuulatades – tundus, nagu ta ootaks kedagi,” ütles De Oliveira.

De Oliveira jalutas rebase kannul, kes vahepeal kontrollis, et inimene oleks piisavalt kaugel. “Hoidsin umbes kaks meetrit distantsi,” sõnas ta. Seejärel heitis kutsikas end pikali. Peagi lahkus De Oliveira ta seltsist, jättes looma suveilma nautima.

Pildistasid Eestimaa looduses midagi ägedat? Saada oma pilt aadressil rohe@geenius.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.