Pildid ja video: fotograaf räägib, kuidas ta kohtus kahe uudishimuliku rebasepojaga

Tegusad rebasekutsikad.Foto: Monika De Oliveira

Fotograaf Monika De Oliveira trehvas kahe aasta eest rebastega, kes ei lasknud inimesel end häirida, vaid lubasid jälgida sedagi, kuidas käib hiirepüük.

De Oliveira sõitis põldude vahel, kui märkas rebasekutsikaid. “Arvasin, et nad panevad plehku, kui neile kohmakalt lähenesin, kuid uudishimulikum tuli hoopis mind uudistama,” sõnas ta. “Mõtlesin, et ta on nii noor ja rumal, et julgeb sedasi läheneda.”

Arem rebasekutsikas püüdis kinni põlluhiire, mida ei soovinud aga enda kaaslasega jagada. “Võidukas rebasepoiss jalutas palaga põllule, teine luusis edasi, ise samas kogu aeg kuulatades – tundus, nagu ta ootaks kedagi,” ütles De Oliveira.

De Oliveira jalutas rebase kannul, kes vahepeal kontrollis, et inimene oleks piisavalt kaugel. “Hoidsin umbes kaks meetrit distantsi,” sõnas ta. Seejärel heitis kutsikas end pikali. Peagi lahkus De Oliveira ta seltsist, jättes looma suveilma nautima.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kord nädalas

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega? Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.