Roheline pealinn kutsub osalema varahommikustel linnulauluretkedel

Foto: Euroopa rohelise pealinna büroo

Tallinn korraldab Euroopa rohelise pealinna aastal üle linna elurikkust tutvustavaid ekskursioone ja kutsub kõiki linlasi neis kaasa lööma. Alanud on registreerimine maikuistele linnulauluretkedele.

Alates maikuust toimuvad mitmesugused loodusretked, et avastada Tallinna elurikkust ning teada saada, kuidas seda rohkem hoida. Retked algavad koos harrastusornitoloog Peep Veedlaga, kes juhatab Tallinnas elavate lindude radadele ja tutvustab nende laulu. 

„Tallinnas on kohatud ligi 200 kaitsealust taime- ja loomaliiki, kellest umbes poole moodustavad linnuliigid ja veerandi taimed,” lausus loodusretkede korraldaja, Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti looduskaitse juhtivspetsialist Meelis Uustal. “On väga vähe selliseid pealinnu, kus leidub erinevatele taime- ja loomaliikidele sedavõrd mitmekesiseid elupaiku kui Tallinnas. Elurikkuse retkedel on võimalus avastada meie kodulinna põnevat elurikkust ning teada saada, kuidas seda rohkem kaitsta ja hoida.”

Hommikul kl 6.30 algavad retked toimuvad 3. mail Kadrioru pargis, 10. mail Sütiste metsas ja 11. mail Löweruh pargis. Paljassaare hoiualal algab varahommikune linnuretk 13. mail kell 7 ja hilisõhtune ööhäälte retk 25. mail kell 21.30. Registreerimise info leiab SIIT.

Lisaks linnulauluretkedele on linnalooduse ekskursioonide programmis retki näiteks nahkhiirte ja tolmeldajate radadele ning tutvustatakse Tallinna orhideesid, kaitsealasid ja parke.

Paljassaare hoiualal toimuvad linnu- ja loodusretked on osa Tallinna 2019 – 2024 CoastNet LIFE välisprojektist „Rannikuelupaikade taastamine“, mille raames taastatakse muuhulgas Paljassaare rannaniitu.

Kohtade arv ühel linnulauluretkel on piiratud kuni 25 osalejaga. Retkel on soovitatav riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa soovi korral veepudel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Hoolid Eesti loodusest ja tahad olla kursis keskkonnauudistega?

Saadame sulle kord nädalas ülevaate Eesti suurima roheportaali parimatest lugudest.