Märgatud looduses

Tartumaal kohatud mäger osutus pesukaruks, kellest võib saada nuhtlusliik

F: Pixabay

Tartumaal Kambja jahiseltsi maadel kohtas jaanuari keskpaigas koertega jalutama läinud peretütar looma, kes koerte eest puu otsa põgenes. Külarahvas pidas looma mägraks, aga see osutus hoopis pesukaruks.

Kambjas nähtud loom õnnestus ka fotole jäädvustada. Nädal enne oli külarahvas samuti seda elukat kohanud ja pidanud teda mägraks, kes samamoodi koerte eest puu otsa lidus. Tegelikult oli see pesukaru.

Tartu Jahindusklubi tegevjuhi Tõnu Petersoni sõnul on armsa välimusega loomake Põhja-Ameerikast meile levinud inimese vastutustundetu tegevuse tulemusena.

„Tänu kasvandustest põgenemisele ja tahtlikule sissetoomisele on ta jõudnud Euroopasse ja näiteks Saksamaal laialt levinud,“ ütles Peterson. „Eestis on pesukaru võõrliik ja vastavalt kehtivale korrale tuleb Eesti loodust ohustavad võõrliigid ära küttida. Vastavad meetmed on rakendamisel,“ lisas ta.

Kiirelt paljunevat pesukaru peetakse väljaspool tema kodumaad ja looduslikku leviala nuhtluseks ja probleemseks võõrliigiks. Just seepärast keelati tema lemmikloomana kasutamine Euroopa Liidus alates 2016. aastast. Pesukaru levitab ohtlikke haigusi ja ohustab meil pesitsevaid linnuliike.

Fotot Kambjas kohatud pesukarust saab vaadata siit.

Allikas: Eesti Jahimeeste Selts

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.