Märgatud looduses

Tuttpütid lahkusid pesast kolme pojaga, viimane muna jäi haudumata

Foto: kuvatõmmis kaamerapildist

Reedel, 5. juunil lahkusid tuttpüti kaameraga pesast vanalinnud koos kolme pojaga. Enne keskpäeva jäi pessa vaid üks koorumata muna, tuttpütid seda hauduma enam ei naase.

Eesti Ornitoloogiaühingu teavituskoordinaatori Liisa Orula sõnul on muna (või ka mitme muna) koorumata jäämine tuttpüttide puhul tavaline: hoolimata kolme kuni kuue muna munemisest on pesakonnas sageli vaid kaks kuni kolm, harvemini neli poega. See, miks vanalinnud mõne muna haudumata jätavad või miks mõnest munast poeg ei kooru, pole aga alati teada.

Varesed pole valveta pesalt katmata muna päeva jooksul ära varastanud. Seda selgitab asjaolu, et tuttpüti kaameraga pesa läheduses pesitsevad hallrästad, naeru- ja kalakajakad, kes järve sellesse piirkonda sattuvaid vareseid armutult ründavad ja eemale peletavad.

Küll aga on tuttpütipaarist maha jäänud pesa atraktiivne teistele lindudele. Näiteks öösel peatus pesal sinikael-pardi paar ja laupäevahommikul käis pesal lauk, kes koorumata jäänud pütimuna pesast ka välja lükkas.

Loodetavasti läheb tuttpüttidel kõik hästi ning pojad kasvavad lennuvõimelisteks. Pütipaari käekäigust saab lugeda aasta linnu kodulehelt ka edaspidi.

Pildistasid Eestimaa looduses midagi ägedat? Saada oma pilt aadressil rohe@geenius.ee.
Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.