Märgatud looduses

RMK meelitab kiskjaid kaamera ette liikluses hukkunud metsloomadega

Foto: kuvatõmmis

Loetud päevade eest Pärnumaa rappa paigutatud RMK kiskjakaamera peibutab predaatoreid autorataste alla jäänud metsloomadega, suurem osa on neist metskitsed.

Lõuna-Pärnumaal Maarjapeakse raba lähistel asuva raiesmikule paigutatud kiskjakaamera vahendusel saab hoida silma peal röövloomade tegemistel. Selleks, et kiskjad satuksid kaamera ette tihedamini, leidub raiesmikul ka peibutisi – liikluses surma saanud metsloomi -, kirjutab zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt RMK blogis.

Kõige enam kaotavad liikluses oma elu metskitsed. “Hull lugu, et siin Pärnumaa ühel 20kilomeetrisel teelõigul hukkub aasta jooksul ainuüksi 20 metskitse,” kirjutab Hunt. “Ehk siis iga kilomeetri peale tuleb üks hukkunud metskits, sellele lisaks veel metsnugised, kährikud, rebased, mägrad …”

Aja jooksul peaksid kaamera ette ilmuma hunt, rebane, kährik, metsnugis ja karu. Hundi sõnul võib peagi oodata kaamera ette ka karu – siis, kui inimene lõhn on raiesmikult kadunud. “Hunt on paras pähkel – pööraselt ettevaatlik,” kirjutas ta blogis. “Küllap tolereerib temagi mõne aja pärast raiesmikul olevat kaamerat ja öist infrapunavalgust.”

Pildistasid Eestimaa looduses midagi ägedat? Saada oma pilt aadressil rohe@geenius.ee.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.