Märgatud looduses

Vaata pilte: mõnulev ilves pesi fotograafi ees käppasid ja suigatas unnegi

Väsinud ilves.Foto: Kaido Kasearu

Eile, 15. juuni hilisõhtul püüdis loodusfotograaf Kaido Kasearu pildile õhtut nautiva ilvese, kes ei lasknud inimesel oma rahu rikkuda.

Kasearu sai kaslase pildile eile õhtul kella 22.00-22.30 vahel oma kodulähedases metsas, kus käib tihti loomasid-lindusid vaatlemas. Nii juhtus ka eile, kui otsustas minna 21 ajal õhtul kakke kiikama. Kuna lindu ei õnnestunud pildile saada, seadis Kasearu sammud hilise kellaaja tõttu kodu poole.

Tagasiteel aga märkas Kasearu silmanurgast mingit looma ja arvas, et tegemist on kitsega. “Ei tea isegi, miks seisma jäin ja tagurdasin,” sõnas ta. “Vaatepilt oli üllatav, kuigi teadsin, et sealkandis on nähtud ilvest ja olen teda isegi näinud, kui alustasin fotondusega.”

Ilves ei lasknud Kasearul end häirida: lesis tee ääres ja pesi käppasid, suigatades vahepeal unnegi. “Ilus modell nautis oma olekut ja kadestavat vaatemängu,” sõnas Kasearu. “Kuni lõpuks tõusis ja läks vaikselt oma rada edasi.”

Foto: Kaido Kasearu

Kasearu on tegelenud fotograafiaga kuus-seitse aastat, kutsudes oma kodukandi metsa lausa imede metsaks. “Iga kord, kui ma sinna vabal ajal satun, saan mõne uue looma peale,” ütles ta. Nii on pildile jäädvustatud karud, hunt, metssead, põder ja kakk. Kõige ilusamaks vaatemänguks aga peab Kasearu seda, kui saab jälgida jäälindude pesitsemist.

Pildistasid Eestimaa looduses midagi ägedat? Saada oma pilt aadressil rohe@geenius.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.