Märgatud looduses

Võimsad kaadrid: fotograaf püüdis Harjumaal pildile karupere

Foto: Alvin Tarkmees

Loodusfotograaf Alvin Tarkmees püüdis septembris Harjumaal Kose vallas pildile karuema kahe pojaga, keda õnnestus pildistada viis minutit.

Tarkmehe sõnul on fotot tehtud loodusfotograaf Eleri Lopp-Valdmale kuuluvas karuvarjes, mis asub paksude metsade vahel.

Tarkmees ootas ligi kaks tundi, et saada mesikäpad pildile. “Oli õnne, et nad saabusid juba tund enne päikeseloojangut, siis jagus veel valgust hämaras metsas pildistamiseks,” sõnas ta. “Kunagi ei tea kindlalt, kas ja millal loomad oma ringiga just sinna satuvad, kus ma loodan neid kohata.”

Arvatavasti ei jäänud Tarkmees metsaottidele märkamatuks. “Kuna karudel on äärmiselt hea haistmismeel, siis ma arvan, et neil oli seekord tugev kahtlus, et keegi viibib veel nende läheduses,” sõnas ta. “Nad suundusid sügavamale metsa tagasi pärast seda, kui olid mulle poseerinud vaid viis minutit.”

Tarkmees on loomade pildistamisega tegelenud veidi üle aasta. Lisaks karudega kohtumisele meenutab ta päeva, kui nägi paarikümne meetri kauguselt Eesti ja ühtlasi Euroopa metsade suurima maismaaimetajat põtra. 

Kõige meeldejäävamaks peab aga juhuslikku kokkujuhtumist ilvestega, keda tal õnnestus samuti jälgida ja pildistada. “Kuna luuremäng ilvestega kestis umbes tund aega, võttis üks neist mind lõpuks nii omaks, et tõmbas end minust vaid paarikümne meetri kaugusel kerra ja jäi magama,” sõnas Tarkmees.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.